Fie vremea cat de rea, tot a meritat iesirea !

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Fie vremea cat de rea, tot a meritat iesirea !

Mesajde catalin232 » Lun Dec 08, 2014 11:43 am

In pas de melc, iata si ultima isprava a colegilor nostri de suferinta Marian Besliu si Claudiu Banu. O scurta partida mai mult decat reusita pe Greaca Cercani desfasurata sub cod galben de ploaie :

Vizionare placuta !

https://www.youtube.com/watch?v=wsZN6LOhGjg

Avatar utilizator
krpone
Mesaje: 132
Membru din: Dum Noi 09, 2014 6:14 pm

Re: Fie vremea cat de rea, tot a meritat iesirea !

Mesajde krpone » Lun Dec 08, 2014 7:05 pm

Felicitari pentru partida!!! Chiar daca a plouat toata ziua :D (vreme pe care nu multi pescari se incumeta sa iasa din casa), baietii au rezistat eroic, mai ales Marian, dar eforturile au fost rasplatite printr-o frumoasa partida cu capturi senzationale.
Carp Sorin

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Fie vremea cat de rea, tot a meritat iesirea !

Mesajde catalin232 » Lun Dec 08, 2014 9:32 pm

Masochist rau Marinica :) . Poate intra si ne da si noua mai multe detalii despre cum a evoluat partida.... ca nici eu nu stiu toate detaliile :)

Avatar utilizator
Besliu aka Copilu
Mesaje: 352
Membru din: Joi Noi 06, 2014 8:56 pm

Re: Fie vremea cat de rea, tot a meritat iesirea !

Mesajde Besliu aka Copilu » Lun Dec 08, 2014 10:24 pm

Maria Besliu asa se numeste mama :))))
Detalii despre partida :
-La sondat nu am gasit vreun prag sau vreo groapa cu apa adanca , am ales o distanta destul de scurta de vreo 25 m.
- Nada folosita a fost Bait-tech special G green si pelete tot gama Special G de la Bait-tech ( acestea erau amestecate cu nada , puneam la fiecare umplere a cosuletului sau a methodului asa cat cuprindeam intre degete)
- Am nadit undeva la 5 cosulete marime mare
-Primi 5 -6 ciortani i-am prins pe montura pe cosulet cu un forfac de 50 cm cu fir de par avand ca si carlig ( niste carlige pe care le avem in teste si Catalin stie de ele el cred ca nu a apucat sa le pescuiasca dar cei drept nu am scapat peste cu ele )
-Dupa aproape o ora sau o ora jumate am schimbat pe method deoarece pe cosulet aveam tot felul de semnalea false ca nu erau de la carasi si de la ciortani care impingeau cosulet ( cel putin asta am crezut eu ) cu methodu nu am mai avut probleme pt ca o lua direct.
- Ciortani intrau in intervalul de maxim 7 min dupa lansare deci dc stateam pana la sfarsitul zilei prindeam intr-una
Pt alte detali va stau la dispozitie !
Fire intinse :twisted:
Cu respect , Marian !

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Fie vremea cat de rea, tot a meritat iesirea !

Mesajde catalin232 » Mar Dec 09, 2014 5:06 pm

Gata sefule, am modificat . Scuze :D


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator