Benzar Method Feeder

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

dozzzer

Re: Benzar Method Feeder

Mesajde dozzzer » Mie Oct 31, 2018 10:32 pm

merci de info la toti...
pacat ca nu e in stoc la nici un magazin doar stoc furnizor...ca sa vad in mana care e mai confortabil...asa ca inclin catre cel de 3.90
din filmuletele cu Benzar la peste vad ca si el are ceva probleme cu adusul la minciog cu 3.9 si chiar mentioneaza asta si tine batul mult sus dupa mulineta...si daca stau sa analizez si eu la trabucco al meu de 3.9 am aceeasi problema da n am dat atentie pana acum la asta...
deci incercam un 3.9 sa vedem arunc in vazduh sau nu :)
inca o data merci de info la toti...K

IBN

Mesajde IBN » Joi Noi 01, 2018 12:40 pm

Eu as fi curios de o comparatie intre Benzar Method Feeder 3.9m si Team Feeder By Dome Master Carp Pro LC 4.20m, 50-180g. Care arunca mai departe.
Benzar Method feeder e mai scurta, dar are inelul de plecare mai sus (posibil si mai mare), a lu' Dome e mai lunga dar are inelul (mult prea) aproape de mandrina.
Un plus pt lansetele lui Dome il constituie partea estetica, dar asta e un lucru mai putin important, raportat la pret si la intrebuintarea lansetei.

sorinhc

Mesajde sorinhc » Joi Noi 01, 2018 3:47 pm

Sorine, presupun ca a folosit inaintas textil sau monofilament mai gros. Cu 0.18 nu cred ca poti lansa la asa distanta si sa nu cedeze :)
Sony nu presupune, sigur a folosit textil ca altfel nu merge ;) si nici cu mono gros nu merge. Pe mine ma interesa ce mono de 0,18 a folosit, acum am aflat ;) .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

sorinhc

Mesajde sorinhc » Joi Noi 01, 2018 3:50 pm

Eu as fi curios de o comparatie intre Benzar Method Feeder 3.9m si Team Feeder By Dome Master Carp Pro LC 4.20m, 50-180g. Care arunca mai departe.
Chiar ar fi interesanta comparatia dar facuta cum trebuie "una langa alta".

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

dozzzer

Mesajde dozzzer » Joi Noi 01, 2018 10:06 pm

Catalin pe mono numai Toray BR “ all the way all the time “ :)
Tot asta il folosesc si eu de la el luat numai ca 0.21
Surpriza mare de negasit Benzar Method Feeder fie 3.6 sau 3.9...nimic pe stoc la Energo cel putin asa zic magazinele...
???
S au terminat lansetele ?
Sau scoate un model nou “tata” Benzar cu manerul mai lung la indicatiile lui Catalin :)

catalin232

Mesajde catalin232 » Vin Noi 02, 2018 11:26 am

Catalin pe mono numai Toray BR “ all the way all the time “ :)
Tot asta il folosesc si eu de la el luat numai ca 0.21
Surpriza mare de negasit Benzar Method Feeder fie 3.6 sau 3.9...nimic pe stoc la Energo cel putin asa zic magazinele...
???
S au terminat lansetele ?
Sau scoate un model nou “tata” Benzar cu manerul mai lung la indicatiile lui Catalin :)
Stocurile care vin pleaca destul de repede... oare de ce ? :)

Înapoi la “Echipament si accesorii”