Method feeder vs Pellet Feeder

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Method feeder vs Pellet Feeder

Mesajde sorinhc » Joi Iun 23, 2016 9:47 am

Salutare !

Care este parerea voastra ? Method sau pellet feeder ? Care ar fi avantajele uneia fata de celalata ?

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Method feeder vs Pellet Feeder

Mesajde Costin Mirea » Dum Iun 26, 2016 11:32 am

Pellet feederul merge folosit si în ape mai adânci, acolo unde methodul nu mai este eficient. De asemenea, când pescuiești cu pellet feederul, poți folosi și pelete mai mari, de 4, 6, care pe method nu prea stau. Ca și prezentare a momelii, eu zic ca e mai eficient methodul.
Costin Mirea

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Method feeder vs Pellet Feeder

Mesajde sorinhc » Lun Iun 27, 2016 8:30 am

Pellet feederul merge folosit si în ape mai adânci, acolo unde methodul nu mai este eficient.
Corect !
De asemenea, când pescuiești cu pellet feederul, poți folosi și pelete mai mari, de 4, 6, care pe method nu prea stau.
Un mare avantaj atunci cand avem nevoie sa ducem pelete mari. Corect
Ca și prezentare a momelii, eu zic ca e mai eficient methodul.
Cam asa.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

madalin2105
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 23, 2016 10:19 pm

Re: Method feeder vs Pellet Feeder

Mesajde madalin2105 » Vin Aug 12, 2016 3:12 pm

Totodata pellet feeder se foloseste cu precadere in anotimpul rece si la inceput de sezon, transportand mai putina nada fara sa o imprastie acolo unde cade si obligand pestele sa manance din fata expunandu-l carligului. In anotimpul cald, clar mai eficient este method feeder-ul.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori