Benzar Competition Feeder

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde catalin232 » Dum Oct 01, 2017 11:10 pm

Asa varfuri ? ImagineImagineImagineImagine

https://www.facebook.com/45132695835185 ... 154691761/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi le-a aratat si mie Zsolt la Racovita si am avut ocazia sa le vad pe viu :) . Nu stiu ce sa spun despre ele ca nu le-am incercat , insa pot afirma fara urma de tagada ca sunt muuuuuuule prea sensibile ( sau cel putin cel care mi l-a aratat) , adica inutil de sensibile... pentru a putea fi folosite in practica poti taia linistati din ele 10 cm sau chiar mai mult :) .

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Lun Oct 02, 2017 9:27 am

Da, par mult prea sensibile.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Solzescu » Lun Oct 02, 2017 10:44 am

Apăi, în ultima vreme își face publicitate la scule de parcă nu le-ai folosi la pescuit. Vrei să ridici punga de 2 kile de nadă fără să te apleci după ea? Am fix lanseta potrivită! Ți s-a rupt șiretul de la bocanci? Sau vrei să pui chederul ușii la loc fără să pui mâna pe el? Am fix vârfurile de care ai nevoie!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde sorinhc » Lun Oct 02, 2017 12:58 pm

:lol: :lol: :lol: :lol:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde catalin232 » Lun Oct 02, 2017 7:19 pm

Apăi, în ultima vreme își face publicitate la scule de parcă nu le-ai folosi la pescuit. Vrei să ridici punga de 2 kile de nadă fără să te apleci după ea? Am fix lanseta potrivită! Ți s-a rupt șiretul de la bocanci? Sau vrei să pui chederul ușii la loc fără să pui mâna pe el? Am fix vârfurile de care ai nevoie!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Eu unul il admir ... ofera ceea ce se cere si nu ai cum sa respecti asta . Mai e o faza care se folosea mai ales la Expo-uri ... se tragea masina u lanseta .. nici nu banuiesti cate lansete se vindeau dupa demonstratia respectiva ... nici nu banuiesti ... o poti adauga la lista :D

Betele nu erau rele , full fibra de sticla plina, nu aveai cum sa le rupi ...poate doar taiate cu flexul :) . La asta excelau ... puteai scoate pestele din apa cu lanseta la carca .. si cine nu viseaza MAREA CAPTURA ? !?! ?!?!? ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde RazvanFeeder » Lun Oct 02, 2017 11:23 pm

Mi le-a aratat si mie Zsolt la Racovita si am avut ocazia sa le vad pe viu :) . Nu stiu ce sa spun despre ele ca nu le-am incercat , insa pot afirma fara urma de tagada ca sunt muuuuuuule prea sensibile ( sau cel putin cel care mi l-a aratat) , adica inutil de sensibile... pentru a putea fi folosite in practica poti taia linistati din ele 10 cm sau chiar mai mult :) .
Problema e alta- daca incerci sa le tai sunt atat de elastice incat iti sare bomfraierul in mana si dai de alte belele.... :lol: :lol: :lol:
Acum sincer, varfurile sunt fleasca si nu le vad utilitatea, daca mai bate si vantul poti sa strangi linistit si sa pleci acasa :mrgreen:
APS Feeder Club

Neamtul
Mesaje: 38
Membru din: Mar Noi 17, 2015 7:35 am

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Neamtul » Mar Oct 03, 2017 7:29 pm

La asta m-am gandit si eu, de aia am si spus ca nu stiu cat vor fi de utilizabile. Va inchipuiti ce curbura ciudata va avea un benzar competition(care e cam ranga) cu un astfel de varf montat? :)

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Solzescu » Mar Oct 03, 2017 9:02 pm

daca pui lanseta paralel cu malul, spre stanga, si lansezi aproape, dar in dreapta, cred ca poti avea un unghi de 30 de grade...FARA PROBLEME!! :roll:

Neamtul
Mesaje: 38
Membru din: Mar Noi 17, 2015 7:35 am

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde Neamtul » Mar Oct 03, 2017 9:53 pm

Eu sunt de parere ca Benzar Competition este o struto-camila, e o lanseta dezechilibrata sa zic asa. Are varfuri bune dar per total lanseta nu are treaba cu finetea, in anumite situatii ea devenind chiar o lanseta rapida din gama heavy, ceea ce nu am cautat cand am cumparat-o. Dupa ce am vandut-o am inlocuit-o cu doua lansete total diferite ->Colmic Next Adventure 12ft 60gr si Matrix Legend 12ft 110gr. Colmicul este in prezent lanseta mea preferata la scobareala iar Legendul este o lanseta perfecta pentru mreana sau crap pe balta. Lansetelele astea au o actiune mult mai armonioasa si inele mult mai bune decat Competitionul. Sa mai zic ca Benzarul e mai puternic pe sectiunea de mijloc si cotor decat Legendul de 110gr? Poi daca avea varfuri mai grosolane, il puteai pune linistit la intrecere cu un DG Pellet Feeder heavy. Benzarul incearca sa le faca pe toate dar dpmdv e un compromis cam nefericit. Uite asa am ajuns din nou sa cumpar ceva de nou si sa pierd bani la revanzare pentru ca am ales varianta ieftina, buna la toate, care stim bine ca nu prea exista...

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Benzar Competition Feeder

Mesajde catalin232 » Mie Oct 04, 2017 9:49 am

Mie unul imi place lanseta ca e tapana , poti lansa precis cu ea, nu imi plac inelele si faptul ca nu are o curbura continua , da repede in intronsonul de baza . Are putere , dar totusi ...

Eu tot o "strutocamila " vreau .. adica o ranga de 11 ft care sa se comporte in drill ca Airity-ul :D . Gusturi si gusturi :)


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori