Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde Catalin Gurau » Joi Mai 11, 2017 5:36 pm

Vroiam sa ajung maine! Ma puneti pe gânduri acum:(

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

WIN!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Joi Mai 11, 2017 11:12 pm

Vroiam sa ajung maine! Ma puneti pe gânduri acum:(

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Da ce ma tu nu sti merge la pescuit decat daca afli din 3 surse ca se prind peste 20 kg ? :) . Meri ma omule si pescuie, e frumos pe balta !

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde ShokTu » Vin Mai 12, 2017 9:06 am

Catalin, ai auzit ceva?

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Eu nu am auzi , daca la mine te referi .... si eu vreau sa merg doar ca trebuie si timp pentru asta :( . Am pierdut si bataia carasului cand puteai sa il cocosezi :shock: :roll: :(

Ce sa cocosezi Cata, am prins carasul la bataie acum o saptamana jumatate intr-o joi,, se batea cu malul ziceai ca e cutremur, toata ziua 1 singur caras in rest platica.. :)
cum prinzi frate cand e la bataie si nu pune botu nici mort? :D

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: RE: Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde Catalin Gurau » Vin Mai 12, 2017 9:56 am

Vroiam sa ajung maine! Ma puneti pe gânduri acum:(

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Da ce ma tu nu sti merge la pescuit decat daca afli din 3 surse ca se prind peste 20 kg ? :) . Meri ma omule si pescuie, e frumos pe balta !
Stai calm ca nu sunt genul care ma duc la pescuit cu sacoșa si ma cunosti bine zic eu!

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

WIN!

deusex
Mesaje: 38
Membru din: Mar Mar 21, 2017 1:42 pm

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde deusex » Lun Mai 15, 2017 12:37 pm

Asteptam vesti ( bune sau rele).

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Mar Mai 16, 2017 7:46 am

Catalin, ai auzit ceva?

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Eu nu am auzi , daca la mine te referi .... si eu vreau sa merg doar ca trebuie si timp pentru asta :( . Am pierdut si bataia carasului cand puteai sa il cocosezi :shock: :roll: :(

Ce sa cocosezi Cata, am prins carasul la bataie acum o saptamana jumatate intr-o joi,, se batea cu malul ziceai ca e cutremur, toata ziua 1 singur caras in rest platica.. :)
cum prinzi frate cand e la bataie si nu pune botu nici mort? :D
Pai eu nu spun de perioada in care este in mal si depune ... eu spun de perioada de inceput de ponta , cand incepe sa se adune de prin tot lacul spre maluri si spre zonele "fierbinti" unde va depune. Aia este o perioada ( destul de scurta ) care daca o prinzi, ai partida vietii tale ;) . Pe aia o regret eu ca nu am avut timp sa o bunghesc .

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: RE: Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde catalin232 » Mar Mai 16, 2017 7:47 am

Vroiam sa ajung maine! Ma puneti pe gânduri acum:(

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Da ce ma tu nu sti merge la pescuit decat daca afli din 3 surse ca se prind peste 20 kg ? :) . Meri ma omule si pescuie, e frumos pe balta !
Stai calm ca nu sunt genul care ma duc la pescuit cu sacoșa si ma cunosti bine zic eu!

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Ai inteles si tu fix pe dos :) . Eu nu am zis ma nimic de sacosa, am spus doar sa mergi la pescuit pentru ca activitatea in sine e placuta. Ca prinzi sau nu , ce mai conteaza cand iti canta broasca in ureche si te bate reflexia soarelui din apa pe retina ? :) . Eu asta am spus , sper ca acum iti este mai clar :lol:

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: RE: Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde ShokTu » Mie Mai 17, 2017 8:53 am


Da ce ma tu nu sti merge la pescuit decat daca afli din 3 surse ca se prind peste 20 kg ? :) . Meri ma omule si pescuie, e frumos pe balta !
Stai calm ca nu sunt genul care ma duc la pescuit cu sacoșa si ma cunosti bine zic eu!

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
Ai inteles si tu fix pe dos :) . Eu nu am zis ma nimic de sacosa, am spus doar sa mergi la pescuit pentru ca activitatea in sine e placuta. Ca prinzi sau nu , ce mai conteaza cand iti canta broasca in ureche si te bate reflexia soarelui din apa pe retina ? :) . Eu asta am spus , sper ca acum iti este mai clar :lol:
Ei bine, uite ca am fost si ieri la polcesti, nu stiu ce s-a intaplat dar carasul era din nou la bataie,, probabil acum o saptamana si ceva si-a intrerupt depunerea din cauza racirii bruste cu toate astea in larg am rusit perfromanta sa prind doar platica, iar intre ora 12 si 14;30 am dat cu o undita unde am pacalalit 2 carasi frumosi,

in rest am prins bronz mult si frumos, o vreme de invidiat , colegul cu care am fost a pescuit toata ziua aproape de mal la un 15 - 20 de metri a reusit sa scoata cativa carasi imbracati trecuti lejer de 40 de cm :) + o ruptura dupa cateva minute bune de dril.

bettlejus
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mai 19, 2017 2:29 pm

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde bettlejus » Mar Iun 27, 2017 2:33 pm

Salut,

Am fost de vreo 4 ori la Polcesti inMai si Iunie, ultima data pe 21 Iunie si sunt total surprins de cat de ciudat este carasul de aici:))

Vine doar in reprize, in general dupa pranz, ultima oara a dat pe la 12:300 pret de vreo 40 minute si apoi abia dupa 16:30. In rest platica

Din cauza asta ma tot intorc ca nu-mi vine sa cred ciudatenia asta:) as mai incerca sambata asta la 40 de grade 8-)

Constantinlafeeder
Mesaje: 13
Membru din: Vin Mar 31, 2017 7:02 am

Re: Lacul Sarulesti zona Polcesti 2017

Mesajde Constantinlafeeder » Mie Iul 12, 2017 6:36 am

Salutare !
A mai fost cineva recent ? Ceva informații ? Sfaturi...as vrea sa merg sambata , pentru prima data pe Polcesti , dupa carasul mare :d
Multumesc


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori