Parc Tineretului Bucuresti

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde sorinhc » Mar Oct 16, 2018 7:42 pm

Salutare !

Chiar acum ma uit la un live pe Facebook cu o pescuiala crapista pe lac Tineretului. Chiar au prins ceva ciortani live ....

Hai sa deschidem si discutia asta pe o balta la care noi cei din B putem ajunge pe jos sau cu autobuzul.

Ei ziceau ca aveau ceva informatii de la feederisti deci se pescuieste la feeder dar nimeni nu zice sau arata nimic.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
melcherdragos2002
Mesaje: 256
Membru din: Dum Noi 22, 2015 11:23 am

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde melcherdragos2002 » Mie Oct 17, 2018 12:40 pm

Salutare,

Am fost eu in trecere sa iau "pulsul". Sunt doar cateva locuri cam 8-9 la numar. Pretul este de 100 lei (5 kg de caras sau crap).
Catch & release = nu se mai poate da...asa mi-a zis unul din baietii baltii :). 4 scule la numar maxim sau un feeder, tot in banii astia :(
Am vazut cu ochii mei cum s-a prins in direct, un ciortan (1,5 kg) prins la match de un baiat pe locul nr 1 (se pescuieste in dreptul indicatorului cu locul - daca va uitati la poza se vede si numerotarea locurilor, nu pe partea pescarului, pe partea baltii), care ar fi primul din fata restaurantului.
Exista si abonamente dar nu am aflat mai multe detalii de la cei 2-3 insi pe langa care m-am oprit sa-i intreb.
Se pare ca nu agata, lume destul de civilizata, deci puteti incerca si la bomba si la bambina ca e voie :).
Pt rezervari numarul de telefon: 0723.553.482 - Sorin (se suna cu 1-2 zile inainte).

Sa auzim de bine!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
APS Feeder Club

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde sorinhc » Mie Oct 17, 2018 2:48 pm

A intrat in live si patronul baltii aseara dupa ce am postat eu aici. Se pare ca exista si Prinde si elibereaza dar doar in timpul saptamanii pt ca el zicea ca in weekend e greu de contorizat care e asa si care e cu retinere. In weekend se poate pescui doar cu retinere la 100 ron. Parea totusi ca vrea sa dezvolte si alte tipuri gen abonament, concursuri etc.

E de urmarit sa vedem ce o sa mai schimbe pe viitor.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde Solzescu » Mie Oct 17, 2018 4:01 pm

Se pescuiește doar în ochiul ăsta? Dacă treci pe sub podul care duce la Polivalentă - vizavi de unde e făcută poza - pe cealaltă parte a lacului se poate pescui?

dragos.i
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 12, 2018 4:53 pm

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde dragos.i » Joi Oct 18, 2018 10:26 am

Da, doar in ochiul de la cafeneaua actorilor din cate stiu.

Si eu am fost de doua ori prin parc si am intrebat pescarii si niciunul nu avusese rezultate.

Partea ciudata e ca desi au populat si se pescuieste doar in ochiul acela mic, gardul de la pod care ar trebui sa delimiteze partea pescuibila de cea interzisa este deschis pentru a trece barcile si automat si pestele se va refugia in zona cealalta a baltii. Eu asa ma gandesc.

Si eu astept niste impresii daca merge cineva :D.

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde Solzescu » Joi Oct 18, 2018 11:04 am

Partea ciudata e ca desi au populat si se pescuieste doar in ochiul acela mic, gardul de la pod care ar trebui sa delimiteze partea pescuibila de cea interzisa este deschis pentru a trece barcile si automat si pestele se va refugia in zona cealalta a baltii. Eu asa ma gandesc.
Fix din același motiv am întrebat și eu. Prost să fie peștele să stea în ochiul ăla. Mă gândesc că pe lângă cafenea, dacă le mai scapă ălora resturi de mâncare, ar avea un motiv să mai dea târcoale, dar mai degrabă aș paria pe roșioară în zona aia: am băut o bere acolo și n-am putut să nu le remarc, destul de mari ca talie, destul de multe la 300 de grame și uneori spre jumătate de kilogram...

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde sorinhc » Joi Oct 18, 2018 12:18 pm

Bun! Ca ai baut o bere fara rosioare :lol: :lol: :lol: . Urmeaza sa te bagi si pe rosioare in seama !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

deusex
Mesaje: 38
Membru din: Mar Mar 21, 2017 1:42 pm

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde deusex » Lun Oct 22, 2018 11:11 am

din ce am inteles se pescuieste si pe malul opus. Au avut filmari aici baietii de la Pescar Hoinar si Radu Dascalescu si au avut rezultate foarte bune. Sambata sau Duminica as vrea sa incerc si eu

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde sorinhc » Lun Oct 22, 2018 12:06 pm

@deusex - nu uita sa ne spui si noua ce ai facut :D .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

deusex
Mesaje: 38
Membru din: Mar Mar 21, 2017 1:42 pm

Re: Parc Tineretului Bucuresti

Mesajde deusex » Sâm Oct 27, 2018 8:50 pm

@deusex - nu uita sa ne spui si noua ce ai facut :D .
Pe scurt nu am avut de ce sa ud plasa de la minciog. din 15 pescari cati erau in raza vizuala (aproximat ) doar 3 am vazut ca au luat peste dintre care unul foarte bine 8-9 bucati cel putin( satea lipit de cafenea pe un loc pe care are abonament , abonament care ar fi 3.000 ron pe an cu cate 5 partide pe saptamana sau cel putin asta mi au spus ceilalti pescari )


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori