CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde catalin232 » Lun Aug 28, 2017 11:14 am

Captura competitiei ! by Melcher :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde admin » Lun Aug 28, 2017 11:32 am

Tocmai am descoperit ca am reusit si performanta asta. Nu ma asteptam sa fi iesit atat de prost pentru ca au fost cateva abandonuri, care inteleg acum ca nu s-au penalizat ci s-au cantarit pestii prinsi pana in momentul respectiv. Eh, toti suntem datori cu unul din asta... Asa ca, bravo mie, de aici chiar ca numai in sus pot merge... Am reusit acum si cel mai prost rezultat intr-un concurs si nu oricum. Ci in conditiile in care stiam cat de cat balta, m-am antrenat de antrenat si nu am inteles nici acum daca am gresit, ce anume am gresit.

Cred de vina o fi fost supararea mea la anuntul lui Vasile ca asta e ultimul concurs pe care il organizeaza. :roll: :)

Felicitari totusi pentru toate aceste concursuri de pana acum, Vasile!
Multumiri arbitrilor, pescariei si sponsorului!

Bravo Max, buna clasare pentru primul concurs. La cat mai multe!

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde nacea_dragos2001 » Lun Aug 28, 2017 8:39 pm

Claudiu , toata lumea stie ca esti un pescar foarte bun ! Accidente se intimpla si la case mai mari ... . Totusi , trebuie luat in considerare si faptul ca nu a mai ramas nici-un solz de crap in zona cand d-nul "Tractoras" a inceput sa cante serenade d-rei "Combinuta" , exact in dreptul standului tau . Probabil , nici administratia baltii nu ar fi putut preveni acest incident .
In fine , felicitari castigatorilor , deja consacratii , si sa i uram " la mai mare ! " lui Max , la primul lui concurs de feeder .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
PAS
Mesaje: 180
Membru din: Dum Mar 26, 2017 8:11 pm

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde PAS » Mar Aug 29, 2017 9:23 am

Fata de prima editie a fost un concurs f greu....din 4 pesti sa ai 9.40 kg nu e tocmai ok...plus partea cu cei care au renuntat la lupta din X motive...s-a intamplat ceva...nu cred ca ai gresit cu nimic Claudiu....ideea este urmatoare...la urmatoarele concursuri, daca vor mai fi, trebuie stabilit clar pe ce pontoane se va pescui si acolo sa se faca si antrenamentul, nu fiecare sa pescuiasca in antrenament unde vrea, de ce se mai face antrenament? Este ca si cand ai iesi la o partida de placere, mai exact, nici o legatura cu concursul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde mrvily » Mar Aug 29, 2017 10:20 am

Antrenamentul oficial sa facut exact pe pontoanele pe care sa tinut concursul.
Rog pe cei care nu stiu amanunte de la concurs sa se abtina de la comentarii, Cu presupusul poate sasi dea oricine.
Cat priveste concursurile eu unu am anuntat la premiere ca e ultimul concurs organizat de mine,las pe alti sa p faca si atunci pot comenta si eu ca de pe margine se comenteaza al dracului de bine.
Sa avetoi o zi buna!

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde mrvily » Mar Aug 29, 2017 10:22 am

Cat privesre renuntarea lui Barsan si in concursul trecut omu nu a pescuit ultima ora din probleme de sanatate, stiu asta toti si i sa luat in calcul pestele prins pana in acel moment,oare de ce atunci nu sa sesizat nimeni???????

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde catalin232 » Mar Aug 29, 2017 7:59 pm

Va agitati degeaba , balta are o cheie a ei pe care nimeni nu a gasit-o inca ( cel putin eu nu ) . Ce va pot spune pentru a sustine cu argumente este ca pe locurile 36-38-40-42 s-a luat peste de talie mica in ambele zile , la fel cum pontoanele de la 28-26-24 etc au avut per medie pesti mai mari. Antrenamentul l-am facut pe ponton 12 , ponton pe care l-am tras in mansa a 2-a .

Am prins foarte bine in antrenamentul oficial, Vali Rieber a luat sectorul de acolo si in mansa 2 cand am picat eu , a fost la fel pescuit locul ca in ziua de antrenament si rezultatul a fost acelas... aproape 50 kg de peste din care jumatate de cantitate cred ca am prins-o intr-o singura ora. Ca si talie , la fel , si eu mi-am luat leapsa in prima mansa cu locul tras ... 40 .. 5 "crapi" + 6 carasi = 13.57 kg , in conditiile in care a 2-a zi , pe ponton 12 am avut un cantar de 3 crapi cu un total de 11,13 si inca un cantar cu 5 crapi+ 1 caras cu un total de 17, 73 daca retin bine.... asadar o medie de peste 3.5kg / peste ...

In materie de nada si momeala nu am schimbat absolut nimic ... am prins pisoii aia de ciortani cu Utopia Mini Pop-Up Ciocolata + nada Utopia Meat & Wheat fara aditivi, particule sau alte introduceri " invazive " , in prima zi.... in a 2-a zi am prins pesti cu o medie dubla de greutate... este clar ca aici a fost diferenta de loc , de preferintele pestilor , unde vor ei sa stea in balta , unde e gradinita si unde e barul de noapte :D ...

In consecinta , eu merg la pariu ca nu sunt locuri castigatoare , locuri proaste si locuri slabe cata vreme exista sectorizare , insa fiecare ponton trebuie pescuit diferit ... tactica asemanatoare , distanta similara etc , poti aplica pe o suprafata de maxim 3 pontoane dupa parerea mea ... restul se schimba radical...

Nu in ultimul rand, dupa cum s-a vazut , pestele nu ramane pe vad , nu sta pe vad , exista momente ale zile cand se prinde foarte bine apoi dispare ca fantasma :D . Daca nu esti la distanta potrivita la timpul potrivit, ca la vanatoare, ai pierdut pasajul de dimineata la rate :D stai degeaba o zi intreaga .

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde admin » Mar Aug 29, 2017 9:25 pm

Eh, statistic vorbind, cheia baltii a gasit-o mihai sarbu!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde catalin232 » Mie Aug 30, 2017 6:15 am

Eh, statistic vorbind, cheia baltii a gasit-o mihai sarbu!
El nu stie asta , nici statistic , nici realistic vorbind :D . Intreaba-l :D

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: CUPA BILA 2 EDITIA 2 DIN AUGUST

Mesajde sirbu mihai » Mie Aug 30, 2017 8:12 am

Glumind putin, am gasit cheia dar am pierdut-o. Poate o regasesc data viitoare :lol: daca va mai fi data viitoare...
Claudiu, n-am facut nimic special, n-am pescuit cu altceva fata de voi. Daca nu ma crezi, intreaba-l pe Catalin ca doar a fost de fata cand am facut nada (1kg de Utopia Meat& Wheat si 1/2 Fish&Krill).
Am mai avut ceva micropelete de la Dynamite...o parte din ele flotante :lol: :lol:
Distanta de pescuit, cum ti-am zis : Prima mansa in 60-70 m, a doua mansa am luat 4 buc. in 60+ (si am mai scapat 2) si 2 buc in aprox. 50m.
Nu am stat mai mult de 10-12 min. pe trasatura. Daca nu aveam prezentare, scoteam si lansam din nou.
CS APS


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori