Concurs Cupa “MIVARDI” - 14 Aprilie 2018

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Cupa “MIVARDI” - 14 Aprilie 2018

Mesajde sorinhc » Joi Apr 19, 2018 8:29 am

eu cu cosulet, cu rama si viermusi, el cu method, eu am prins undeva in jur de 70 pesti dintre care 4 ciortani, el a prins cam 10-12 ciortani mai mari ca ai mei si 3-4 carasi, evident greutate mai mare el, dar satisfactia mai mare a fost la mine
Tot subiectiva e "satisfactia".

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Concurs Cupa “MIVARDI” - 14 Aprilie 2018

Mesajde CISMAS » Joi Apr 19, 2018 12:17 pm

" subiectiva " mea zice ca pescuitul la feeder s-a inventat pentru frecventa, pentru "dulapi" exista deja BAMBINA :lol: :lol: :lol:

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs Cupa “MIVARDI” - 14 Aprilie 2018

Mesajde claudiue » Joi Apr 19, 2018 2:32 pm

Domnu Cismas, sa mergi la un concurs unde e clar ca se câștigă cu crap și cu cantitate mare și sa insiști sa pescuiesti la coșuleț ca să ai satisfacția frecventei la carasi mici depășește sfera masochismului.

Dacă afirmați ca pt dulapi exista bambina deja e greu sa mai și discutam cu misto uri asa ieftine.

Strict discutand de concursul asta, sa nu stricam oamenilor topicul, mi se pare o abordare total greșită la coșuleț.

Insistati obsesiv cu cosuletul în discuții unde nu își are rostul încercând sa demonstrați ce?

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Concurs Cupa “MIVARDI” - 14 Aprilie 2018

Mesajde CISMAS » Joi Apr 19, 2018 2:58 pm

eu nu am insistat cu nimic, la intrebarea ta am raspuns ca as pescui la cosulet si am povestit o intamplare care nu avea nici o legatura cu vreun concurs
revenind la concurs, daca observi, sant cativa care nu au prins nimic si altii care au prins foarte putin, sigur m-as fi clasat inaintea lor, oricum as fi pescuit nu aveam nici o sansa la primii 5, tinand cont ca stiu destul de bine balta,poate pescuind cu methodul intram in primii 20, asa ca ce mai conta un loc 20 sau un loc 30
cat priveste mistoul, te asigur ca nici vorba de asa ceva, chestia cu " intreb pentru un prieten " nu stiu a ce suna


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori