Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde catalin232 » Vin Iun 29, 2018 10:39 am

Din pacate sunt nevoit sa anunt anularea Finalei Cupa Regiunilor 13-15 Iulie 2018 Fetesti . Acest lucru se datoreaza lipesi participarii pescarilor din Vest ( pentru al 2-lea an consecutiv ) si o participarea scazuta per general din partea regiunii de Sud si Est. Am convenit de comun acord cu partenerii Moldoveni sa anulam finala din acest an, " anvergura" si greutatea in sine a concursului fiind puncte ce nu puteau fi atinse ( sa nu spun ca riscam sa picam in derizoriu ) .

Personal regret faptul ca un demers atat de frumos, un parcurs pe care il consider ca cel mai relevant in materie de pescuit la feeder ce putea da un clasament real, intrucat se parcurgeau etape de calificare culminand cu o finala ce aduna la start numai pescarii ce si-au dovedit calitatile in calificari, nu a avut viata . Se pare ca Open-urile de o zi , locale, sunt mult mai importante decat sportul in sine, ca deplasarile se fac doar atunci cand ne convine si tot tacamul, il stiti voi , nu mai este nevoie sa il repet. S-a incercat , nu s-a reusit, cel putin la momentul la care vorbim.

Intrucat am avut mereu o colaborare excelenta cu pescarii din EST, atat cu organizatorii cat si cu pescarii ce participa la diferite evenimente din zona respectiva, vom incerca sa pastram macar o parte din traditie prin organizarea unei " bilaterale" Est - Sud , anul viitor, concurs la care sa ne revedem si ca de fiecare data sa ne simtim bine impreuna !

Ne cerem scuze pescarilor care au luptat pentru calificarea in finala , atat din partea SUD-uli cat si a EST-ului, totusi experienta acumulata nu se pierde si spun eu ca au fost o serie de concursuri reusite !

Acestea fiind spuse, o coliva si 2 lumanari va rog !

luciano
Mesaje: 41
Membru din: Joi Ian 07, 2016 7:55 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde luciano » Vin Iun 29, 2018 5:07 pm

Păcat...... :oops:

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde mrvily » Vin Iun 29, 2018 8:02 pm

Sa inteleg ca doar noi cei din sud am fost cei mai fraieri si am mers si in vest si in est sute de Km ca sa participam la o finala???
Pacat ca a murit in fasa asa idee, cred ca cei din vest se orienteaza catre FANE de nu mai vor la CUPA REGIUNILOR............

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde catalin232 » Vin Iun 29, 2018 8:17 pm

Nu am fost fraieri Vasile , am mers pentru noi , nu pentru altii . Eu nu ma simt fraierit cu nimic :)

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde mrvily » Vin Iun 29, 2018 9:41 pm

Cataline ,stii bine la ce ma refeream,normal ca am mers pentru noi si as repeta asta de cate ori ar fi nevoie,stii bine asta dar ma doare indolenta unora care se rugau de mine la tel. cu orele sa facem cupa regounilor si sa nui zicem cupa Romaniei ca se supara popescu. Nu mai vreau sa discut pe acest subiect si nici nu mai vreau sa am deaface cu oameni fara cuvant, fiecare sa-si vada de drumul lui de azi inainte.
Dragoste cu sila nu se poate si un organizator care nusi poate(sau nu stie) motiva oameni nu este un organizator din punctul meu de vedere.
O seara frumoasa tuturor!

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde catalinAR » Vin Iun 29, 2018 10:33 pm

Sa inteleg ca doar noi cei din sud am fost cei mai fraieri si am mers si in vest si in est sute de Km ca sa participam la o finala???
Pacat ca a murit in fasa asa idee, cred ca cei din vest se orienteaza catre FANE de nu mai vor la CUPA REGIUNILOR............

Pai cum nea Vasile, a trebuit sa fac 310 km sa ajung tot in Vest, la Pristol? Adica amandoi am facut aceeași distanta ca sa ajungem in vest? Hmmm! :roll: Parca eu știam ca Vestul se termina pe la Orsova.... :D

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde mrvily » Sâm Iun 30, 2018 8:32 am

Pai cum nea Vasile, a trebuit sa fac 310 km sa ajung tot in Vest, la Pristol? Adica amandoi am facut aceeași distanta ca sa ajungem in vest? Hmmm! :roll: Parca eu știam ca Vestul se termina pe la Orsova.... :D
[/quote]
Asta era oful tau ca ai facut acelas Nr. de Km ca mine? de aia nu veniti la Fetesti? Dar cand eu am facut 500 Km pana la moldoveni voi ce ati facut???era prea departe??
Era Vorba de locatia aleasa de cei din VEST la prima etapa. dar uni inteleg doar ce le convine............in fine,
Eu inchei aici polemica pe acest subiect,oricum am invatat multe referitor la oameni in cea ce priveste cupa regiunilor.
Sa aveti o zi frumoasa fara nori!

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde catalinAR » Sâm Iun 30, 2018 11:37 am

Pai cum nea Vasile, a trebuit sa fac 310 km sa ajung tot in Vest, la Pristol? Adica amandoi am facut aceeași distanta ca sa ajungem in vest? Hmmm! :roll: Parca eu știam ca Vestul se termina pe la Orsova.... :D
Asta era oful tau ca ai facut acelas Nr. de Km ca mine? de aia nu veniti la Fetesti? Dar cand eu am facut 500 Km pana la moldoveni voi ce ati facut???era prea departe??
Era Vorba de locatia aleasa de cei din VEST la prima etapa. dar uni inteleg doar ce le convine............in fine,
Eu inchei aici polemica pe acest subiect,oricum am invatat multe referitor la oameni in cea ce priveste cupa regiunilor.
Sa aveti o zi frumoasa fara nori!
[/quote]

Deci, nu era nici un "of" era doar o constatare cu nuanțe de completare. Decat matematica. De polemica nu se pune problema, ii lipsesc elementele constitutive... :)
In privința anatemizarii unor pescari proveniti din anumite zone ale țării, eu zic ca trebuie putina moderatie, mai ales de la cei care cred ca vad situația foarte clar si emit concluzii si supoziții(inițial am scris ca nu se vede situația foarte clar din pricina Carpaților, dar nah am șters postarea, numa zic... :lol: ). Nu se cade sa vorbesc eu in numele altora deși lucrurile sunt cam simple :|. Nu i Brexit, nu i capăt de țara! Sa ai o zi frumoasa, don Vasile, cu nori... :roll: :D

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde mrvily » Sâm Iun 30, 2018 12:32 pm

Din punctul meu de vedere in momentul in care participi la un concurs inseamna ca ti-ai insusit regulamentul si ca il respecti, asa si atunci cand participi la niste calificari inseamna ca ti-ai insusit si faptul ca daca te califici trebuie sa participi la finala,in rest e CAN-CAN toata porologhia explicatiilor. nu mergem la calificari ca e un concurs la noi si la finala nu ne ducem ca e departe...........
Cat priveste Carpati poate ca e bine ca sunt acolo,mai pun stavila..........

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Finala Cupa Regiunilor 13-15 Iulie va fi anulata!

Mesajde CISMAS » Sâm Iun 30, 2018 12:42 pm

Vasile, pana la Varsolt cati km mergem ?


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori