Scaun Nufish/Rive station feeder club

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Florin » Sâm Mar 07, 2015 1:41 am

Da' seamana! :) Cum naiba fac astia intre ei? Isi vand designul sau pur ai simplu copiaza? Exista vreo legatura intre companiile NuFish si Rive(din curiozitate)?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 07, 2015 10:43 am

E prima oara cand il vad. Daca auscos si cei de la Rive asa ceva e de bine :) . Acum trebuie sa mai stimp si pretul ...oricum din poza parca asta nu are spatiu pentru accesorii sub sezut , spatiu care este extrem de uril. Dar se poate sa ma insel. Pune si un link ceva cu descriere produs / caracteristici sa ne elucidam si noi ;) .

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Florin » Sâm Mar 07, 2015 10:47 am

Are si spatiul de stocare. 8 kg si pretul in jur de 900 ron. L-am gasit pe un magazin din afara. Pot sa pun link?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 07, 2015 10:49 am

Are si spatiul de stocare. 8 kg si pretul in jur de 800 ron. L-am gasit pe un magazin din afara. Pot sa pun link?
Da mai omule , ma dispera faza asta :) poti pune link-uri din afara si de pe pagina producatorilor cat te tine ctrl C si ctrl V :)

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Florin » Sâm Mar 07, 2015 10:51 am

http://m.pecheur.com/en/ro/buy-seat-riv ... 18233.html are chiar si manerul:). Se vede ca este acelasi design. Acum sunt curios care a fost "ganditorul" mai ales ca Nufish il are de ceva timp pe piata

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 07, 2015 11:06 am

http://m.pecheur.com/en/ro/buy-seat-riv ... 18233.html are chiar si manerul:). Se vede ca este acelasi design. Acum sunt curios care a fost "ganditorul" mai ales ca Nufish il are de ceva timp pe piata
Desi nu detin o informatie certa , pot afirma fara retinere ca design-ul apartine celor de la Nufish. Ei sunt o companie micuta care inoveaza pe segmentul asta si mai produc si pentru alte firme sub un alt brand. La fel si Nisa , vei gasi gasi cosulete facute de ei la Tubertini dar sub o alta denumire si ceva mai scumpe ;) .

Cat priveste scaunul asta de la Rive , ar fi fost frumos sa stim pe ce diametru sunt picioarele si inaltimea spatiului de stocare. Din ce se vede in poza , "incuietoarea" compartimentului de stocare este langa picior lateral stanga , putin cam incomod daca ma intrebi pe mine mai ales daca vei pune o tava laterala si un bol de nada pe partea aia. Probabil ca mai exista una ( daca e sa se pastreze design-ul) pe partea dreapta care este mai libera la acces in momentul in care scaunul va fi accesorizat.

Nu vreau sa dau cu pietre , dar la prima vedere , in afara de faptul ca e mai scump pentru ca scrie Rive pe el , nu vad nicio schimbare majora :cry: . Poate ma insel , mai cercetam ... cu toate ca nu vad cam ce Doamne iarta-ma sa inovezi la un scaun atat de simplu si totusi atat de eficient.

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Florin » Sâm Mar 07, 2015 11:14 am

Oricum dupa ce l-am vazut la Rive m-a facut sa-mi placa si mai mult scaunul de la Nufish :). Daca are si plusuri fata de varianta de la Rive e si mai bine. S-ar putea sa fie facut pentru accesoriile de la Rive si astfel sa aibe alte dimensiuni ale picioarelor.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 07, 2015 11:20 am

Oricum dupa ce l-am vazut la Rive m-a facut sa-mi placa si mai mult scaunul de la Nufish :). Daca are si plusuri fata de varianta de la Rive e si mai bine. S-ar putea sa fie facut pentru accesoriile de la Rive si astfel sa aibe alte dimensiuni ale picioarelor.
La 8 kg , nu cred ca e facut pentru accesoriile de la Rive ... defapt , singura diferenta ce o puteau face este sa il fi facut pe picioare de 36mm , ceea ce era o aberatie daca e sa ma intrebi pe mine :) . Pe modular sunt geniale , ca ai stabilitate mare pe orice fel de teren , dar totodata sunt si mai scurte cele de pe modular . Chiar asa , oare cat de lungi or fi picioarele de la modelul asta? :) . Na ca mi-ai dat de cautat ...tema de weekend :)

Avatar utilizator
ionut
Mesaje: 15
Membru din: Vin Noi 07, 2014 6:43 am

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde ionut » Sâm Mar 07, 2015 11:28 am

Mai exista si varianta asta, doar ca trebuie comandate minim 100 de bucati.
http://www.made-in-china.com/showroom/c ... X071-.html

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Sâm Mar 07, 2015 11:49 am

Mai exista si varianta asta, doar ca trebuie comandate minim 100 de bucati.
http://www.made-in-china.com/showroom/c ... X071-.html
Ce vezi acolo sunt facute de Changzhou Evergreen - fac multe pt multi ;) Unele foarte ok altele jalnice (raportat cu concurenta) trebuie sa cauti si sa "pipai" macar in magazin sa vezi ce si cum.
Daca comandam fiecare cate o bucata facem suta ! :lol: :lol: :lol: Glumesc evident!
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] și 3 vizitatori