Scaun Nufish/Rive station feeder club

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Catalin Gurau » Sâm Feb 17, 2018 7:50 am

Nu se califica, n-are spătarul reglabil. :)

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

WIN!

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Sâm Feb 17, 2018 10:49 am

Ce replica :lol: :lol: :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Dum Feb 18, 2018 1:36 am

Nu are nici o treaba acel scaun cu nufishul. Ala de mai sus este o copie dupa Behr si Haldorado. Diferente de la cer la pamant.
Nu zic ca n-or fi, n-am studiat acest segment de piata, nu ma pricep, tocmai de aceea intreb. Totusi, din poze diferentele nu mi se par asa de colosale. Oricum scaunul nu ma intereseaza, l-am gasit cautand pe net. Daca tot am zis ca-mi cumpar un scaun modular, m-am apucat sa studiez problema.
In acest moment Nufish Restabox si Browning feeder chair mi se par cele mai potrivite pt mine (astea chiar seamana bine, zic eu). Browning e mai generos la dimensiuni fata de Nufish (si o idee mai ieftin, dar asta nu conteaza f mult). Browning nu stiu cat este de solid si rezistent in timp, cred ca aici mai influenteaza si gabaritul, iar aici stau destul de bine (1.75m si 78 kg). Despre Nufish am afalt multe, mai ales datorita promovarii facute de Catalin. Mai astept putin, nu ma grabesc, pana apare Nufish pe stoc am timp sa ma documentez, sa cer informatii despre un scaun sau altul.

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Briceag Alin » Dum Feb 18, 2018 7:32 am

Si intre nufish si browining sunt diferente mari. Prinderi ,spatar,material,cadru si toate merg in favoarea NuFishului .😉 Deci daca 2 scaune au cadru fix si spatar nu inseamna ca sunt la fel . 😊
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

alexandruv

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde alexandruv » Dum Feb 18, 2018 9:34 am

Aline cred ca tine de preferinte..
Eu unul mi-am comandat un nu fish si sincer iti zic , fara sa va suparati pe mn, cel mau urat scaun in viata asta este...
Plus ca al meu cred ca avea si o problema , avea o miscare fata spate de nu iti venea sa crezi , drept urmare in 10 minute l-am impachetat si l-am trimis inapoi...
Cam ce are in plus nufish? Calitate?


Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde catalin232 » Dum Feb 18, 2018 10:57 am

Aline cred ca tine de preferinte..
Eu unul mi-am comandat un nu fish si sincer iti zic , fara sa va suparati pe mn, cel mau urat scaun in viata asta este...
Plus ca al meu cred ca avea si o problema , avea o miscare fata spate de nu iti venea sa crezi , drept urmare in 10 minute l-am impachetat si l-am trimis inapoi...
Cam ce are in plus nufish? Calitate?


Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
Cand ajungi sa iti cumperi accesorii si in general mai orice dupa criteriul " cat de bine arata " , nu cred ca mai are sens sa ceri mai multe detalii altele care nu le poti vedea intr-o poza :) . O rezolvi simplu pe asta !

Eu sunt mai aplecat pe latura practica si aici sunt multe de discutat ( mare parte dintre ele le-am si expus ). Nimeni nu iti poate baga mana in buzunar sau te poate obliga sa spui altceva decat crezi , dar totusi consider ca un " concurs de frumusete" nu isi are sensul ca si argument atunci cand doresti detalii " tehnice " .

Spre exemplu Browning are bucse din Plastic si NuFish din Aluminiu . Aici mi se pare mie o diferenta fantastica si un detaliu tehnic ce merita sa il ai in permanenta in minte. Dar, Browningul arata mai bine decat Nufish-ul si mai are si " husa de transport " ...... Daca ar fi sa merg pe rationamentul asta , si as avea si pretentia sa ma tina ceva ani un accesoriu care il cumpar nu pe putini bani , in vecii vecilor nu as lua accesoriul ala pentru o husa sau o vopsea :) .

Dar asta sunt eu , asa gandesc eu , nu am pretentia ca toti sa gandeasca la fel si este bine ca suntem diferiti .

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Briceag Alin » Dum Feb 18, 2018 11:33 am

Aline cred ca tine de preferinte..
Eu unul mi-am comandat un nu fish si sincer iti zic , fara sa va suparati pe mn, cel mau urat scaun in viata asta este...
Plus ca al meu cred ca avea si o problema , avea o miscare fata spate de nu iti venea sa crezi , drept urmare in 10 minute l-am impachetat si l-am trimis inapoi...
Cam ce are in plus nufish? Calitate?


Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
Gusturi si gusturi . Nu as da 15 lei pe browning ca nu mi place cum arata , dar asta este ultimul lucru dupa care m-as ghida. Nu stiu cum avea nufishul miscare fata-spate fiind cadrul fix ,dar ma rog nu neg .. Bucsele incomparabile / plastic vs aluminu( la o greutate mai mare se lasa scaunul aproape instant) Cadrul de la nufish e cumva spre patrat , foarte bine conceput ca si lungime + latime. Nu misca stanga,dreapta,fata,spate nici un mm fata de altele (nu le dau nume) care sunt gen banucuta , adica : mai late decat nufishul dar mai inguste de la picior fata inspre picior spate si atunci nu mai este atat de stabil precum pare.Nufishul este complet watter proof , poti pune furtunul pe el ca nu se intampla nimic + altele,dar astea de mai sus enumerate sunt suficiente.

@ Nu ma supar pe tine ca nu am de ce...
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Tiby Baschet » Dum Feb 18, 2018 1:54 pm

Browningul lui alex e de la mine. E un scaun foarte bun, are spatarul comfortabil si mult mai lat, dar se uda rau fiind o perna de panza.
In legatura cu bucsele, da, sunt de plastic dar mie nu mi-au alunecat. Probabil sunt eu mai potolit pe scaun unde nu vreau sa misc feeder armul.

Nufishul e mai stabil un pic, este mai lung si ajuta. Browningul e mai lat un pic. Bucsele de aluminiu reprezinta un avantaj.

Cert este ca ambele hibride indeplinesc un lucru important si anume sa iti dea o pozitie corecta de lansare. Pentru asta au fost create si pentru un transport facil.

Acum fiecare cu gusturule lui, personal nu ma despart de korum deluxe x25 :mrgreen: (care este a lui alex :lol:)

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde Briceag Alin » Dum Feb 18, 2018 2:57 pm

Nu a zis nimeni ca Browningul este un scaun prost. Vorbeam oarecum de minusuri si plusuri, iar la Nufish singurul "minus" daca il putem numi asa ,ar fi sezutul care in primele partitide e putin cam tarisor pentru unii oameni. Dupa cateva partide este perfect pt.toate gusturile in rest as fi nebun sa spun ceva de rau de scaunul asta mai ales ca dupa primele utilizari am scapat de tot de durerile de spate indiferent ca stau pe el si 20 ore si cred ca il voi tine pana cand o sa-l " manance rugina".
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Dum Feb 18, 2018 6:03 pm

Bucsele din aluminiu sunt un avantaj, dar si plasticul e ok daca e de calitate. Oricum, avand in vedere dif mica de pret, as opta pt un scaun cu bucse din aluminiu. Cred ca browning-ul e mai confortabil, avand in vedere ca are spatarul putin mai inalt si sezutul putin mai lat, asta fiind cam singurul lui avantaj din cate imi dau seama.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 10 vizitatori