Scaun Nufish/Rive station feeder club

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Dum Feb 18, 2018 11:27 pm

Ramadri, eu m-am referit la scaunul browning, legat de ''carnea'' din care-i facut. Bucsele din plastic nu sunt (neaparat) o problema, le poti schimba.

Ma gandesc ca Nufish e solid, daca il folosesc atatia oameni cu greutate :)

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Dum Feb 18, 2018 11:34 pm

Sau varianta mai simpla :)
Cum am mai spus, pa rauri acest scaun este cel mai folosit de catre mine :) (l-am upgradat cu o perna din Jumbo), config malurilor nu prea imi permite sa folosesc scaunul de carp.
Oricum ''scaunul'' fara spatar are si la mine o vechime destul de mare, s-a uzat (a pocnit capacul) si daca tot fac upgrade m-am gandit sa iau un scaun cu patru picioare (reglabile) :)

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Lun Feb 19, 2018 9:43 am

Iar ai iesit cu "Oskar-ul" Cataline ! Un model mai mare si "luxos" ar fi mai bun ;) ! :lol: Cred ca esti inebunit dupa spatiul generos de sub sezut :lol: sau poate esti fan taburet nu scaun :lol: .

;)

EDIT: Nu mai copia de la DOME ! Uite cum sta micutzul pe galeata ! :lol: :lol: :lol:
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Mie Feb 28, 2018 11:33 am

Asta seamana mai bine cu Nufish :)
https://www.youtube.com/watch?v=CV-gwBJVao8

Apropos, am reusit sa vad/testez scaunul Nufish. Ca sa fiu sincer aveam ceva indoieli in privinta lui, legate de spatar. Mai exact, din filmari, spatarul mi se parea inconfortabil, mai degraba incomod in cazul in care vrei sa-ti sprijini spatele pe el. Indoielile mi-au fost spulberate cand m-am asezat pe el. Este un scaun surprinzator de comod si solid. Abia astept luna aprilie ca sa mi-l iau....

kemahaw
Mesaje: 82
Membru din: Mie Mai 20, 2015 6:54 am

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde kemahaw » Mie Feb 28, 2018 11:54 am

nu seamana deloc,in videoclip e mai degraba un milo phuket,vopsit

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Mie Feb 28, 2018 12:08 pm

nu seamana deloc,in videoclip e mai degraba un milo phuket,vopsit
Cam da si are picior D30. Clar e un Milo vopsit ;) .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Mie Feb 28, 2018 12:22 pm

Am scris ca seamana mai bine..... decat cel din videoclipul anterior, atasat de mine.
Oricum, mi se pare putin exagerat sa spui ca nu seamna, ca e mai degraba Milo...
Nu spune nimeni ca e o copie fidela, dar, sa fim seriosi, principiul este acelasi, fie ca vorbim de Milo, Browning, Flagman. Toate seamana cu Nufish, chiar daca un exista un surub in plus, un picior mai gros, etc.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde sorinhc » Mie Feb 28, 2018 2:43 pm

@IBN cam toate sunt facute in aceleasi fabrici. Daca nu ma insel si cei de la NuFish fac pt altii. Sper sa nu ma insel.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde IBN » Joi Mai 17, 2018 10:05 pm

Oare mai ajung pe stoc aceste scaune? Zici ca le aduce un chinez cu rișca :D
Acusi e iunie si tot nu au ajuns. Am găsit si in Tm un mag care comercializează aceste scaune, iar vânzătorul de acolo îmi spunea ca cei de la Givadi l-au informat ca trebuie să apără in stoc. Asta fiind pe la sf lunii aprilie. Mai aștept puțin si dacă nu apar ma reorientez spre altceva..... Sper, totuși, sa nu fie cazul.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Scaun Nufish/Rive station feeder club

Mesajde catalin232 » Lun Mai 21, 2018 7:38 am

Oare mai ajung pe stoc aceste scaune? Zici ca le aduce un chinez cu rișca :D
Acusi e iunie si tot nu au ajuns. Am găsit si in Tm un mag care comercializează aceste scaune, iar vânzătorul de acolo îmi spunea ca cei de la Givadi l-au informat ca trebuie să apără in stoc. Asta fiind pe la sf lunii aprilie. Mai aștept puțin si dacă nu apar ma reorientez spre altceva..... Sper, totuși, sa nu fie cazul.
Iti dai seama ca problema este si a fost in UK la producator ... orice magazin depinde de furnizor care daca nu le are , nu le trimite... dar nu el isi ia sapuneala doar magazinul :D


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori