Pescuit in praguri

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
Jarry
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 26, 2015 6:43 pm

Pescuit in praguri

Mesajde Jarry » Vin Iun 07, 2019 9:10 pm

Va salut!
Este recomandat ca atunci cand gasesti un prag, sa pescuiesti pe el sau la baza lui?
Multumesc


Sent from my iPhone using Tapatalk

krapcarasu
Mesaje: 7
Membru din: Dum Mar 10, 2019 4:43 pm
Localitate: Suceava

Re: Pescuit in praguri

Mesajde krapcarasu » Sâm Iun 08, 2019 7:58 am

la baza lui de obicei

Sorin
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mai 23, 2018 10:14 pm
Localitate: Brasov

Re: Pescuit in praguri

Mesajde Sorin » Sâm Iun 08, 2019 8:40 am

Zsolt zicea ca daca dai la crap pescuiesti jos pe prag, daca vrei platica si caras te muti sus pe prag.
Asta e teoria..:) :) eu nu am pescuit niciodata la feeder...inca astept " sculele" :)
Bafta!

adrianvl
Mesaje: 28
Membru din: Dum Ian 25, 2015 8:45 am

Re: Pescuit in praguri

Mesajde adrianvl » Mar Iun 11, 2019 7:57 am

pestii au comportament diferit in funcţie de baltă, anotimp, vreme si...ei mai stiu ce...cel mai bine e sa incerci si pe prag si la baza si vezi unde-i gasesti...Pe la emisiunile de carpfishing din cate am vazut, intotdeauna plaseaza o lanseta şi sus pe praguri sau "movile"...si la "Razboiul crapilor", emisiunea aia cu englezoi, am vazut ca intotdeauna incearca si sus pe prag, la apă mica...

Avatar utilizator
Jarry
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 26, 2015 6:43 pm

Re: Pescuit in praguri

Mesajde Jarry » Vin Iun 21, 2019 9:51 pm

Multumesc frumos pentru informatii!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit in praguri

Mesajde catalin232 » Mar Iul 30, 2019 8:42 pm

Important este sa gasesti pragul respectiv , apoi stii cum sa abordezi pe parcurs , nu e greu sa incerci ambele variante , atat sub cat si deasupra pragului . In general , vara pe canicula pestii tind sa stea la apa mica ( e mai oxigenata ) , la fel primavara cand incepe sa se incalzeasca , dar sunt perioade din an , intre perioadele de incalzire/racire cand iti mananca sub prag ... este de incercat , cum ziceam la inceput, important e sa gasesti pragul respectiv.


Înapoi la “Pescuitul pe balti, lacuri si baraje. Tactici si tehnici.”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori