Vand Mulineta Shimano Exage 5000 FC

Anunturi vanzare / cumparare/ schimb legate de pescuit.

Moderator: sorinhc

Gabi.b
Mesaje: 37
Membru din: Dum Apr 09, 2017 8:37 pm
Localitate: București

Vand Mulineta Shimano Exage 5000 FC

Mesajde Gabi.b » Lun Apr 18, 2022 9:04 pm

Vand Mulineta Shimano Exage 5000 FC in stare impecabila. A fost folosita la 2 partide de match iar tamburul de rezerva (incarcat cu fir textil) a fost folosit ptr sondare.
De la momentul achizitionarii a suferit upgrade la frana (discuri carbon/frana rapida).
Este un model care nu se mai fabrica de ceva timp dar inca de actualitate si foarte apreciat , in egala masura, atat in pescuitul la spinning cat mai ales la cel de feeder/match datorita puterii sale si a raportului de recuperare.
Motivul vanzarii este ca o data cu curatenia de primavara prin dulapuri, mi am dat seama ca nu are rost sa zaca intr o cutie, nefolosita, in situatia in care mai am inca una , identica , pe care de altfel nu o folosesc dar o voi pastra "de suflet".
Tamburul este incarcat cu fir Shimano Technium de 0,22.

Pret 450 ron , usor negociabil. Contact 0732.440.716.

Familia Exage a fost complet restilizata prin aparitia noii serii FC - model 2011, care inlocuieste longeviva serie FB.
Livrata in varianta standard cu un singur tambur de rezerva din aluminiu forjat la rece, 4 rulmenti de precizie incapsulati, plus rulmentul galetului..
* 4+1 rulmenti
* Capacitate fir :0,30mm/240m
* Raport de recuperare : 5.1:1
* Tambur de aluminiu forjat la rece
* 1 tambur de rezerva
* Frana pe fata
* Ax central "Floating Shaft II"
* Sistem de infasurare a firului Varispeed
* Galet Power Roller
* Rulment Super Stopper II
* Echilibru Dinamic
* Angrenaj prelucrat (forjat) la rece
* Maner "Biogrip"
* Greutate : 375g
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Gabi.b
Mesaje: 37
Membru din: Dum Apr 09, 2017 8:37 pm
Localitate: București

Re: Vand Mulineta Shimano Exage 5000 FC

Mesajde Gabi.b » Joi Aug 11, 2022 9:04 pm

Vandut.


Înapoi la “Anunturi Scule si Echipament de Pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori