Pescuit la feeder folosind Carne !

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde catalin232 » Joi Ian 22, 2015 9:22 am

Aici sunt prezentati pasii ce trebuiesc urmati ( o varianta ) pentru a efectua o partida la feeder dedicata la crap folosind carne ca si momeala dar si nada ! Eu am incercat selectarea exemplarelor mari, adica peste medie , comparand rezultatul cu cel obtinut de Claudiu Banu !

https://www.youtube.com/watch?v=82UUjTbKqdk

Pentru intrebari legate de carne ca si momeala , va rog deschideti topici aici :

viewforum.php?f=24

Alte intrebari si nelamuriri voi incerca sa le raspund pe acest topic :)

Avatar utilizator
sebi37
Mesaje: 99
Membru din: Mie Mai 07, 2014 7:51 pm
Localitate: Bistrita

Re: Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde sebi37 » Joi Ian 22, 2015 11:48 am

Frumoasa partida!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde catalin232 » Joi Ian 22, 2015 12:46 pm

Da, pacat ca nu am avut lumina sa si filmam :( . Cred ca o sa mai repet experieta pe timp de zi ...

Florin
Mesaje: 42
Membru din: Mie Apr 09, 2014 11:08 am
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde Florin » Joi Ian 22, 2015 1:06 pm

Imi pare bine sa vad un filmulet de genul acesta. Se vorbeste cam putin printre feederisti despre selectarea exemplarelor de crap. Am cateva momente in an in care vreau sa nu mai fiu invadat de ciortan 1-3 kg si prefer sa astept cu o "limonada" langa mine un crap mai imbracat. Asta fara sa folosesc un arsenal de lansete de crap(pe care oricum nu-l am si nici nu mi-l voi achizitiona vreodata). Ar fi interesant de prezentat mai multe modalitati pentru selectie(monturi, nada, momeli, abordare).
Felicitari!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde catalin232 » Joi Ian 22, 2015 1:55 pm

Chiar vorbeam zilele trecute cu un prieten la telefon ... este atat de dinamic si divers pescuitul la feeder incat este pacat de la Dumnezeu sa torni doar niste pelete sau nada pe un method sa arunci in balta si sa prinzi peste :) ....
Eu unul prefer abordari/tactici/nade/momeli/metode de nadire etc. extrem de diversificate, chiar daca merg pe aceeasi locatie :twisted: Unele chiar dau rezultate mai bune (cum este cazul de fata) altele mai putin bune , dar este frumos sa schimbi "stilul" . Nu se stie niciodata ce iti rezerva balta :)

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde sorinhc » Mie Ian 28, 2015 11:13 am

Chiar vorbeam zilele trecute cu un prieten la telefon ... este atat de dinamic si divers pescuitul la feeder incat este pacat de la Dumnezeu sa torni doar niste pelete sau nada pe un method sa arunci in balta si sa prinzi peste :) ....
Eu unul prefer abordari/tactici/nade/momeli/metode de nadire etc. extrem de diversificate, chiar daca merg pe aceeasi locatie :twisted: Unele chiar dau rezultate mai bune (cum este cazul de fata) altele mai putin bune , dar este frumos sa schimbi "stilul" . Nu se stie niciodata ce iti rezerva balta :)
Corect! De multe ori schimbarea vine din teama dar sa nu uitam ca daca continuam sa facem ce am facut in trecut nu ne putem astepta la alte rezultate mult mai bune. Toate metodele, nadele, momelile ... au limitarea lor asa ca inovatia este succesul.

:)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la feeder folosind Carne !

Mesajde catalin232 » Mie Ian 28, 2015 1:34 pm

Chiar vorbeam zilele trecute cu un prieten la telefon ... este atat de dinamic si divers pescuitul la feeder incat este pacat de la Dumnezeu sa torni doar niste pelete sau nada pe un method sa arunci in balta si sa prinzi peste :) ....
Eu unul prefer abordari/tactici/nade/momeli/metode de nadire etc. extrem de diversificate, chiar daca merg pe aceeasi locatie :twisted: Unele chiar dau rezultate mai bune (cum este cazul de fata) altele mai putin bune , dar este frumos sa schimbi "stilul" . Nu se stie niciodata ce iti rezerva balta :)
Corect! De multe ori schimbarea vine din teama dar sa nu uitam ca daca continuam sa facem ce am facut in trecut nu ne putem astepta la alte rezultate mult mai bune. Toate metodele, nadele, momelile ... au limitarea lor asa ca inovatia este succesul.

:)
La fel cum testele de noi produse pot da rezultate uimitoare, atrag atentia de an nu lasa uitarii si chestiile care au confirmat de-alungul anilor ;)


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori