Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Dezbaterea subiectelor abordate in emisiunile Video. Sugestii si Propuneri pentru emisiuni viitoare.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde sorinhc » Vin Noi 02, 2018 11:27 am

Salutare !

Partea a-II-a cu un pescuit la mreana. Again Fara cuvinte ... :o .....

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4924&v=ABBNSW64P0A

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CezarM
Mesaje: 100
Membru din: Lun Aug 28, 2017 7:35 am

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde CezarM » Vin Noi 02, 2018 12:46 pm

Eu cred ca filmarea e facuta de pe partea cealalta..la bulgari. Dar atunci de ce curge apa de la dreapta la stanga...?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde admin » Vin Noi 02, 2018 1:32 pm

Sfaturi de top si in emisiunea asta. Catalin explica foarte bine cat de important este sa gestionezi pestii de pe vad, prin dozarea nada/particula, cum sa faci lanseul astfel incat sa nu te temi de clips si alte asemenea mituri. Si demonstreaza cat de important este sa ai struna "care trebuie", si echipamentul care sa te ajute si pe zonele cu scoica, sa controlezi cat mai bine pestele.

O lectie excelenta si o reala placere si pentru mine sa il urmaresc, desi trebuie sa recunosc ca nu pot sa nu fiu invidios ca de data asta nu am vazut lectia si pe viu, ci doar pe youtube. :) Acum 2 ani, la partida cu scobarii uriasi, am avut norocul sa fiu si eu cu el si sa ma adaptez in timp real, astfel incat si pentru mine sa fi o partida memorabila. Emisiunile de pe Dunare le-am centralizat aici, iar Catalin a si povestit putin intr-un articol nou pe blog pe care il puteti cicit dand click pe fraza aceasta !

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde Solzescu » Vin Noi 02, 2018 5:15 pm

Am pus-o cu toții.
Orice partide de vis vom avea în viața asta, tot n-o să ne bucurăm pe deplin de ele știind că a fost odată unul care...
Aia e. :lol: :lol: :lol:
Felicitări și mulțumim, Cătălin!
P.S. O singură întrebare legată de echipament: ce șuncă și ceapă ai mâncat în timpul partidei?
P.P.S. Și încă una...un pic mai mistică: ai călcat în ceva înainte? :lol:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde catalin232 » Vin Noi 02, 2018 6:28 pm

Eu cred ca filmarea e facuta de pe partea cealalta..la bulgari. Dar atunci de ce curge apa de la dreapta la stanga...? ImagineImagineImagine

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Eu cred ca glumesti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde catalin232 » Vin Noi 02, 2018 6:29 pm

Am pus-o cu toții.
Orice partide de vis vom avea în viața asta, tot n-o să ne bucurăm pe deplin de ele știind că a fost odată unul care...
Aia e. :lol: :lol: :lol:
Felicitări și mulțumim, Cătălin!
P.S. O singură întrebare legată de echipament: ce șuncă și ceapă ai mâncat în timpul partidei?
P.P.S. Și încă una...un pic mai mistică: ai călcat în ceva înainte? :lol:
Ceapa de Adunatii Copaceni , sunca din ardeal si din cate imi amintesc am fost curat pe talpa ( la partida asta vorbesc ... la altele.. recunosc... ) :D

PS: Branza era de oaie si era veche .... adica sosete imputite style... puturoasa, sarata si foarte , foarte grasa .... " naspa" rau :D

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde IBN » Lun Noi 05, 2018 11:04 am

Un prieten, care merge de cel putin doua ori pe luna la Dunare, de vreo 20 ani incoace, dar si alti pescari de Dunare, mi-au spus ca la vierme te omoara guvidele. Vad si la Catalin (felicitari pt emisiune si capturi!) si la alti pescari care urca pe youtube diverse filmari facute la Dunare, ca dau cu vierme fara probleme.
Care-i spilul, distanta, locul?
Intreb din curiozitate, eu nu frecventez Dunarea (cel putin pana acum). De la anu' sper sa o includ in agenda de pescuit, mai ales ca in acest an am renuntat la pescuitul crapului.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde catalin232 » Mar Noi 06, 2018 9:31 am

Locul ( sondarea atenta ) te fereste de guvide ... am spus in prima emisiune exact lucrul acesta... daca urmaresti cu atentie...

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde catalin232 » Mar Noi 06, 2018 9:32 am

Si mai intreaba lumea de ce nu e bine sa dai locatii ... pai doar s-a zvonit de la 3 persoane ca s-ar fi prins peste pe zona .... mama lor de fomisti infecti !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Ciurcu
Mesaje: 66
Membru din: Sâm Apr 30, 2016 5:11 pm

Re: Pescuit la Dunare - Mreana cu lanseta feeder.

Mesajde Ciurcu » Mar Noi 06, 2018 10:03 am

Nu-ti face probleme, cum au venit asa vor pleca! 90% nu vor prinde, poate rar cate unul pe ici-colo, vor crede ca a mancat in ziua aia, si in cateva zile va fi la fel de pustiu! Nu toti care tin o lanseta in mana sunt si Pescari! De-aia merg eu singur... :evil:
Ruie Melu!


Înapoi la “Emisiuni DDF”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori