Drennan Acolyte Feeder

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Sorin
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mai 23, 2018 10:14 pm
Localitate: Brasov

Re: Drennan Acolyte Feeder

Mesajde Sorin » Sâm Mar 30, 2019 6:13 pm

As intreba eu cand vine in stoc modelul de 11ft? :D . https://www.feedershop.ro/drennan-acoly ... eder-11ft/ - pretul e foarte bun ! Modelul ultra de 11 o fi mai parabolic? Sau asta nu observa un incepator ....ca mine?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Drennan Acolyte Feeder

Mesajde catalin232 » Dum Mar 31, 2019 11:59 pm

Ultra este mai moale decat Plus , asadar , daca vrei , da , Ultra mai parabolic in comparatie cu Plus-ul. Nu stiu cand va reveni in stoc , l-am tot cerut si nu l-am primit .

Pretul respectiv a constat intr-o oferta, chiar daca va reveni in stoc , in mod cert nu va fi la acel pret.

coscho
Mesaje: 34
Membru din: Vin Oct 13, 2017 2:41 am

Re: Drennan Acolyte Feeder

Mesajde coscho » Mie Apr 17, 2019 5:15 pm

Am eu 11 Plus și 10 Ultra. Meserie amândouă -- nu sunt Preston sau Daiwa. Cu 10 Ultra dau la scobar in curent de până la max 30 grame și la plătică pe baraj. Cu 11 Plus dau la orice ... maxim , aș zice eu, crap de 5kg.

Plusul e un pic mai fast decat Ultra. Dar până la urmă ... e Acolyte ... cine are stie despre ce vorbesc.

Cu 11 Plus am pescuit pe Trent. Coșuleț 45 gr. Ce să zic ... mă repet ... nu e Preston sau Daiwa.

Pe lângă aste mai am 6 Drennan diferite modele. ... noh :D ... dar alea două sunt TOP.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Drennan Acolyte Feeder

Mesajde catalin232 » Dum Apr 28, 2019 8:46 am

Nu vad de ce ar trebui sa tot mentionezi ca nu sunt Daiwa sau Preston :) . Drennan face lansete exceptionale mai ales luand in considerare pretul acestora.

Oricand, gama Acolyte se poate compara cu ce vrei tu , sunt cu ceva clase peste multe bete laudate , asa ca ... sa le pescuiesti sanatos ;)

Avatar utilizator
Catalin Gurau
Mesaje: 273
Membru din: Lun Dec 29, 2014 10:11 pm
Localitate: București

Re: Drennan Acolyte Feeder

Mesajde Catalin Gurau » Dum Apr 28, 2019 12:52 pm

Oricand, gama Acolyte se poate compara cu ce vrei tu , sunt cu ceva clase peste multe bete laudate , asa ca ... sa le pescuiesti sanatos ;)
Probabil asta a dorit sa sublinieze :)...

Cu siguranță își au locul lor în top.. Și cum treaba asta este super subiectiva....Fiecare le vede mai sus, eventual mai jos, în lista de preferințe...

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
WIN!

coscho
Mesaje: 34
Membru din: Vin Oct 13, 2017 2:41 am

Re: Drennan Acolyte Feeder

Mesajde coscho » Joi Mai 02, 2019 6:43 pm

Nu vad de ce ar trebui sa tot mentionezi ca nu sunt Daiwa sau Preston :) . Drennan face lansete exceptionale mai ales luand in considerare pretul acestora.

Oricand, gama Acolyte se poate compara cu ce vrei tu , sunt cu ceva clase peste multe bete laudate , asa ca ... sa le pescuiesti sanatos ;)
Asta am vrut să zic. :) Scuze de exprimare. Mulțumesc pentru completare.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori