Recomandare coada minciog peste mic/mediu peste 3m.

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Recomandare coada minciog peste mic/mediu peste 3m.

Mesajde catalin232 » Vin Iul 28, 2017 12:00 pm

@Sorinhc
" * Drennan - Coada minciog Serie 7 X/S Carp Match Landing Net Pole 3m. Lungime transport 1.2 m din 3 segmente pe sistem take a part si 275 grame (nu cred ca e real) "
Acum am cantarit-o si are 257 gr cu tot cu ambalaj :D . Am gresit cand am trecut in descriere , am inversat ultimele cifre ... In alta ordine de idei , nu este o coada dedicata de crap .. la 3,3m cu un cap de minciog pentru albitura se tine excelent , e usoara, rigida, manevrabila. Am spus ca poate fi folosit ca si coada pentru crap pentru ca atunci cand o pui pe 2 segmente , chiar este si mai rigida si mai tapana decat multe altele ...

Cat despre "piese de schimb" , nu exista un "catalog cu piese de schimb" la Drennan si nici nu am avut vreodata nevoie sa inlocuiesc vreun segment. Dar pe baza experientei mele cu ei , nu a existat sa cer piesa pentru ceva ce se afla in oferta curenta a lor si sa ma refuze ...

nicolaevicentiu
Mesaje: 14
Membru din: Joi Dec 13, 2018 8:44 am

Re: Recomandare coada minciog peste mic/mediu peste 3m.

Mesajde nicolaevicentiu » Mie Feb 27, 2019 9:36 pm

Mi-am luat milo carp catcher de 3 m . Este super.

Trimis de pe al meu SM-J600FN folosind Tapatalk


Sorin
Mesaje: 52
Membru din: Mie Mai 23, 2018 10:14 pm
Localitate: Brasov

Re: Recomandare coada minciog peste mic/mediu peste 3m.

Mesajde Sorin » Lun Iun 08, 2020 10:02 pm

Salutare,
Am nevoie de un sfat de la voi, imi trebuie o coada si un cap de minciog . M-am uitat prin oferta actuala si nu se mai gaseste mai nimic din generatia "old school" . As vrea o coada de maxim 3m si un cap usor..pentru pesti mici si ciortani . Pescuiesc aproape exclusiv pe lacuri comerciale la method sau match...in functie de vreme...si "monstrii" nu prea se gasesc pe langa Brasov . Ce as putea sa aleg? Ma uitam la Guru, Maver , Preston , Drennan ( aici as lua un 40cm...maxim 45) ...dar coada reprezinta o problema pentru mine in alegere...am vazut ceva Maver ...SPRO...Matrix...Preston ( ala pe la 240 lei de 2.5m..ar fi maxim cat as vrea sa platesc Ce ma sfatuiti? M-as fi intins la S7...sau Rigidex....dar nu se mai gasesc. Mi-a facut cu ochiul un Colmic Javik...dar are diametru la cotor de 30mm...o fi prea gros? Pana acum am folosit unul telescopic , cu coada de aluminiu...
Multumesc!


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator