EA Method Feeder by Tubertini

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

EA Method Feeder by Tubertini

Mesajde sorinhc » Dum Oct 08, 2017 10:37 am

Salutare !

Daca tot am inceput sa discutam de lanseta dedicata pescuitului la method a lui Benzar hai sa vedem si ce pareri adunam despre lanseta facuta sub indrumarea campionului mondial Erdei Attila. Vin in 3 variante diferite de 12,13 si 14" si am vazut un clip (nu mai dau de el nici mort) cu un drill cu un peste de dimensiuni medii si pare sa aiba o actiune foarte ok. Ramane de vazut.... Ca pret din cate se pare va fi peste cea a lui Benzar cu destul de multi bani. Va las pe voi sa discutati si poate cine stie a si fost pescuita :D . Rugamintea e sa ne spuneti exact care din cele trei variante pt ca de la 3,6 la 4,2 e distanta lunga :D .

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: EA Method Feeder by Tubertini

Mesajde catalinAR » Dum Oct 08, 2017 10:45 am

Foarte scumpe....

Neamtul
Mesaje: 38
Membru din: Mar Noi 17, 2015 7:35 am

Re: EA Method Feeder by Tubertini

Mesajde Neamtul » Mie Oct 11, 2017 4:47 pm

Le-am vazut azi in magazin. M-am jucat cu Method Feeder si cu Impact Feeder, ambele de 3,60m si putere 30-100gr. Methodul e mai subtire si mai puternic dar impactul imi place main mult, e ceva mai finut pe varf si raportul calitate-pret este mai bun din pmdv. Lansetele sunt o alternativa buna pentru gama Energo si Dome Gabor. Mai ales Impactul, la cat costa e super ok.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: EA Method Feeder by Tubertini

Mesajde sorinhc » Vin Mar 16, 2018 11:16 am

@Neamtul - ai luat batul/le ? Ai reusit sa pescuesti cu ele? A pescuit cineva cu ele?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Neamtul
Mesaje: 38
Membru din: Mar Noi 17, 2015 7:35 am

Re: EA Method Feeder by Tubertini

Mesajde Neamtul » Vin Mar 16, 2018 10:31 pm

Nu mi-am luat ca am destule. Am scuturat si betele din gama Excess. Pot spune ca-s excelente la cat costa. Par sa fie bune la method pe balta cat si la pescuit pe curgatoare. Imi place ca betele din aceasta serie nu sunt nici moi dar nici ranga iar actiunea, este progresiva as zice, asa la rece dupa ce m-am jucat putin cu ele. Daca nu as avea deja destule bete si nu as avea buget de ceva mai scump, m-as risca la un set de astfel de bete. Imi plac mai mult decat Benzar Competition de exemplu.


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori