Daiwa Cast'izm feeder rod

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde IBN » Sâm Ian 27, 2018 10:49 am

Am cautat subiecte despre aceasta lanseta dar nu am gasit cine stie ce. Ma intereseaza in special cel de 120g. Lasand la o parte aspectul (nu f reusit, mai ales la cotor), ma intereseaza cum se comporta dpdv tehnic. Din specif date de producator pare o lanseta f buna. Pe youtube sunt doar cateva filmulete de prezentare a lansetei...sau n-am cautat eu destul...
Daca are cineva lanseta sau a pus mana pe ea il rog sa-si spuna parerea. Ma intereseaza in special daca se preteaza pt pescuit in curent mediu, mediu spre tare (Mures, Bega in anumite locuri, poate Dunare)

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde IBN » Mar Ian 30, 2018 6:12 pm

Subiectul nu mai e de actualitate. Am primit toate informatiile de la un mag din Austria, care il au pe stoc. Inclusiv poze. Aveam dubii in privinta batului dupa ce am vazut filmarea pe youtube. Dupa ce am vazut pozele, am multumit si am spus ..... pas.
Topicul se poate inchide.
multumesc!

Dennis_TL
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 18, 2015 10:04 am
Localitate: TULCEA

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde Dennis_TL » Mar Ian 30, 2018 7:25 pm

Pai de ce? Arata-ne si noua pozele.

Dennis_TL
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 18, 2015 10:04 am
Localitate: TULCEA

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde Dennis_TL » Mar Ian 30, 2018 7:26 pm

Ai scris ca il vei folosi la Dunare, pai scuza-ma normal ca iti trebuie ceva serios ...cat de cat.

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde IBN » Mar Ian 30, 2018 11:13 pm

Am scris ca poate il voi folosi si la Dunare, dar faptul ca am spus pas nu are nicio legatura cu functionalitatea lui, felul cum lucreaza sau cum sta in curent. Sunt convins ca e ok din acest punct de vedere, caracteristicile tehnice mi-au atras atentia in primul rand. Am spus pas dintr-un motiv subiectiv: pur si simplu nu-mi place cum arata. Din filmarile de pe youtube nu mi-a placut cauciucul de la cotor si (mai ales) inelele nichelate. Daca inelele erau mate, nu lucitoare, poate ca-l luam. In plus, nu-mi place nici culoarea blankului. Pt mine, in afara de partea tehnica, ma intereseaza si cum arata dpdv estetic. Si Cast'izm mie nu-mi place....
Atasez o poza facuta mai de aproape:
Imagine

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde sorinhc » Mie Ian 31, 2018 9:40 am

@IBN ataseaza poza direct, deja photobuchet-ul blocheaza vizualizarea.

Merci !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde IBN » Mie Ian 31, 2018 12:18 pm

nu stiu sa atasez direct

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde sorinhc » Mie Ian 31, 2018 1:49 pm

Trimite-mi pe PM poza.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

IBN
Mesaje: 75
Membru din: Vin Ian 26, 2018 5:56 pm

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde IBN » Mie Ian 31, 2018 3:08 pm

Pai daca stiam s-o trimit pe PM stiam si cum se ataseaza in topic :)
Daca chiar doresti sa vezi poza, da-mi o adresa de e-mail si ti-o trimit.

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Daiwa Cast'izm feeder rod

Mesajde Briceag Alin » Mie Ian 31, 2018 7:05 pm

Salut IBN. Poti pune un link aici cu video urile de pe youtube ? Sau macar titlul ? Ms
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori