Escalibur Round Feeder - carlig gen Guru QM1.

Sfaturi, recomandari, sugestii despre lansete, mulinete accesorii si monturi.

Moderator: sorinhc

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: Escalibur Round Feeder - carlig gen Guru QM1.

Mesajde catalinAR » Mie Aug 08, 2018 12:47 am


“La rece” clar mult mai calitativ Guru..... ca forma, material......De ce nu faceti nr 8 ImagineImagineImagine.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Numerele mici le gasesti la fratiorul mai mare....responsabilul cu pedigreul qM1-lui, Krank-ul Choddy de la Korda. Un numar 10 se poate echivala cu un nr.8 secuiesc.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Escalibur Round Feeder - carlig gen Guru QM1.

Mesajde sorinhc » Mie Aug 08, 2018 8:59 am

Le stiu @catalinAR si le pescuiesc de ceva vreme. Sunt supercarlige atat Krank-ul cat si fratiorul lui puternicul Krank X. Krank Chodiy cred ca doar un pliculet am folosit, am ales sa merg pe Krank si Krank X. Dar totusi diferenta de pret intre Guru QM1 si Krank e cam de 7-8 lei, la asta ma refeream cand am zis ca "de ce nu faceti si de 8". Chiar aseara am luat cateva plicuri de Krank si se simte la buzunar :lol: . Aici cei de la Energo au gasit "portita" lasata de altii si au venit cu un carlig gen OM1 la un pret foarte atractiv. O sa vedem si cum e carligul... Intre carligul de la Tubertini si cel de la Escalibur vizual nu par diferente mari, par la fel. QM1 si vizual pare un carlig mai de calitate.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Escalibur Round Feeder - carlig gen Guru QM1.

Mesajde sorinhc » Vin Sep 28, 2018 9:30 am

Nu am apucat sa le testez inca. Cine a testat carligele ne poate spune ceva ?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Escalibur Round Feeder - carlig gen Guru QM1.

Mesajde sorinhc » Vin Feb 08, 2019 9:47 am

Nimeni nu a testat carligul? Pareri? Eu nu am mai apucat :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Echipament si accesorii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori