Partida de pescuit Magura 9

Aici laudam sau deplangem rezultatul de la finele unei partide.

Moderator: sorinhc

sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Partida de pescuit Magura 9

Mesajde sebastiandoru » Mar Mar 03, 2020 9:16 pm

Salutare!

Astazi am facut o partida de pescuit pe Magura 9. Nu mai fusesem de multa vreme pe acolo asa ca era timpul. Am rezervat pontonul 34 (initial am vrut 36 dar era ocupat.....si bine ca a fost ocupat :))
M am apucat de pescuit pe la 7:30 cu doua lansete. Cu una am inceput in 40 m si cu cealalta am inceput in 80 m, urmand ca apoi sa maresc distanta de pescuit in functie de cum raspundea pestele
Am folosit nada Utopia Fish&Krill si waftere de 8 mm ciocolata/portocala si krill. Am reusit sa prind pana la ora 13:30 6 crapi ( 2-6 kg ) si un caras de toata frumusetea. Pestii au venit din 55 m si de pe la 90 m. Dupa ora 13:30 a iesit soarele intr un final si am observat ca in standul 33, in malul de vis a vis, crapii isi faceau de cap. Asa ca m am hotarat sa le stric petrecerea (standul era liber). Pana la ora 16 am reusit sa mai prind inca 10 crapi, majoritatea din locul mentionat mai sus :)
Am vb si cu cei de pe balta si situatia a stat cam asa:
Pontonul 36, crapar, nadire de dimineata cu racheta - nici un peste
Pontonul 30, crapar, am vazut ca a aruncat niste bile de dimineata - 10 crapi
Pontonul 27, crapar, nadire cu racheta de dimineata si pe la pranz - nici o trasatura
Pontonul 19 - stiu doar ca a prins un crap de 12 kg de la aproximativ 30 m de ponton

Cam atat despre ziua de azi.....ma declar multumit Imagine

Fire intinse!
ImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Partida de pescuit Magura 9

Mesajde sorinhc » Mie Mar 04, 2020 9:19 am

Oooooooo! Felicitari! Suna bine!
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Partida de pescuit Magura 9

Mesajde catalin232 » Sâm Mar 07, 2020 1:12 pm

Mamaaaaa ! Cata mai carasu` !!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: Partida de pescuit Magura 9

Mesajde Costin Mirea » Mar Mar 10, 2020 9:10 am

Bravo, frumoasa partida! Carasul ala face toti banii!
Costin Mirea


Înapoi la “Partida mea de pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori