Partida de pescuit Cenusaru 1

Aici laudam sau deplangem rezultatul de la finele unei partide.

Moderator: sorinhc

sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Partida de pescuit Cenusaru 1

Mesajde sebastiandoru » Dum Mar 01, 2020 8:10 am

Salutare!

Ieri, 29.02.2020, am facut o partida de pescuit pe cenusaru 1. Am pescuit pe standul 18. A fost prima mea partida pe aceasta balta. Din cate am inteles este o balta pentru concursuri. Am pescuit cu 2 lansete: una in malul de vis a vis (50 m) si cu a doua am cautat carasul. O balta frumoasa cu peste la fel de frumos. Am folosit nada special G green si la carlig am rotit diverse waftere, pop up uri si pelete tari. Am prins 9 ciortani intre 1 si 3 kg si 13 carasi frumosi. Colegii mei au reusit sa prinda si 2 crapi mai frumosi....pe la 10 kg bucata.

Fire intinse!!!ImagineImagine

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Partida de pescuit Cenusaru 1

Mesajde sorinhc » Lun Mar 02, 2020 9:57 am

Noroc de tine @sebastiandoru ca mai aflam si noi una alta! Felicitari! Cenusaru e vestita printre crapari. Ce vad eu e ca nu prea are vegetatie unde sa te ascuzi de soarele necrutator de vara.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Partida mea de pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori