Bazinul Sarulesti

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

alex.b
Mesaje: 17
Membru din: Vin Iul 25, 2014 5:07 pm

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde alex.b » Mie Mar 30, 2016 11:16 am

salut, cum mananca platica la salcii? merge si carasul?

RaresB
Mesaje: 42
Membru din: Dum Ian 04, 2015 10:56 am
Localitate: Cluj Napoca

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde RaresB » Mie Mar 30, 2016 1:11 pm

Legat de pozele de pe pagina anterioara (si docul atasat) - pe unde e mai facil accesul la pista de concurs de le Polcesti (notata cu '2' in imaginea din doc): prin Polcesti sau prin Sandulita?

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde CISMAS » Mie Mar 30, 2016 1:45 pm

din cate stiu eu, singurul acces este prin Polcesi, stanga imediat dupa ce treci digul

bebesal
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 15, 2016 1:26 pm

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde bebesal » Mie Mar 30, 2016 9:05 pm

cum se procedeaza cu accesul la "salcii"?

bebesal
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 15, 2016 1:26 pm

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde bebesal » Joi Mar 31, 2016 4:42 pm

am sunat acum la polcesti si mi a zis ca maine se deschide,vreau la platica dar nu as vrea sa ma car cu bagajele dupa mine cum am auzit ca e la salcii,sunt incepator la feeder,ce mi recomandati?

CAI99
Mesaje: 246
Membru din: Dum Noi 09, 2014 10:42 am
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde CAI99 » Joi Mar 31, 2016 6:03 pm

Sal !!! La sălcii intri dimineata iti lasi bagajul si iesi cu masina de pe pista , dupa care la plecare o bagi iti iei bagajul si pleci numai iarna nu se intra ca se fac sleauri si e greu de intrat. Respect!!!

bebesal
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 15, 2016 1:26 pm

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde bebesal » Joi Mar 31, 2016 9:15 pm

multumesc frumos

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde sorinhc » Vin Apr 01, 2016 8:28 am

am sunat acum la polcesti si mi a zis ca maine se deschide,vreau la platica dar nu as vrea sa ma car cu bagajele dupa mine cum am auzit ca e la salcii,sunt incepator la feeder,ce mi recomandati?
Asa apare si pe FB (share-uit datat din 2014), ca se deschide cu urmatoarele:

"VA RUGAM CITITI CU ATENTIE
Pescuit sportiv pista Polcesti
Regulament:
1. Intervalul orar in care se pescuieste este 06.00-18.00;
2. Pescuitul pe 24 de ore se desfasoara in intervalul orar 18.00-18.00;
3. Se permite pescuitul cu 2 lansete/pescar contra sumei de 50Ron; in cuantumul acestei taxe se poate retine o cantitate de platica si caras NELIMITATA;
4. Se permite pescuitul cu 4 lansete/pescar contra sumei de 100Ron; in cuantumul acestei taxe se poate retine o cantitate de platica si caras NELIMITATA si 5kg de crap nu mai mare de 5kg per exemplar si un amur de maximum 10kg;
5. Se permite pescuitul pe 24 de ore contra sumei de 150Ron; in cuantumul acestei taxe se poate retine o cantitate de platica si caras NELIMITATA si 10kg de crap nu mai mare de 5kg per exemplar si un amur de maximum 10kg;
6. Se permite pescuitul plantat;
7. Manevrarea pestilor se va face cu cea mai mare grija, orice gest nesportiv fiind sanctionat cu parasirea imediata a locatiei fara inapoierea taxei de pescuit ;
8. Orice peste din alta specie (STURION, SALAU, BIBAN, STIUCA, SOMN, ETC…) decat cele permise spre retinere se elibereaza IMEDIAT;
9. Pescuitul la rapitor (salau, biban,stiuca,somn,etc) indiferent de metoda este interzis.
10. Se permite folosirea unui singur carlig per montura;
11. Doamnele si copii pana in 12 ani ce insotesc pescarii nu vor achita taxa de pescuit si pot pescui cu o undita;
12. Este obligatorie mentinerea curateniei in standul de pescuit si folosirea recipientelor special amenajate pentru depozitarea gunoaielor;
13. Neprezentarea bonului in cazul unui control din partea administratiei atrage dupa sine parasirea locatiei fara drept de solicitare a contravalorii taxei de pescuit;
14. Pe toata durata partidei de pescuit personalul administratiei are dreptul sa controleze si a cantareasca pestele capturat de pescari;
15. La cererea administratiei pescarul este obligat sa permita controlul autovehiculului;
16. Autovehicolul va sta pe toata durata partidei de pescuit parcat in spatiul special amenajat;
17. Nerespectarea oricarui punct de mai sus atrage dupa sine parasirea locatiei fara inapoierea taxei de pescuit;
18. Ne rezervam dreptul de a selecta clientii;
19. Achitarea taxei de pescuit reprezinta luarea la cunostinta a regulamentului si obligativitatea respectarii acestuia."

Puncult 11 foarte OK - Bravo ! Nu mai trebuie sa ne rugam cand venim insotiti ;)

Sa vedem capturi si poze !!!
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

bebesal
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 15, 2016 1:26 pm

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde bebesal » Vin Apr 15, 2016 8:42 am

am pescuit 24 ore pe polcesti marti spre miercuri plantat ,feeder,chiar si undita nici un tac la toate momelile posibile cauza?,nu stiu

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Bazinul Sarulesti

Mesajde catalin232 » Vin Apr 15, 2016 9:26 am

am pescuit 24 ore pe polcesti marti spre miercuri plantat ,feeder,chiar si undita nici un tac la toate momelile posibile cauza?,nu stiu
Pai daca te uiti ce s-a intamplat weekend-ul trecut la Natiolul de Feeder care a fost pe pista de concurs de la Polcesti o sa intelegi multe :D Cantitati de 2 kg peste facute din platicute de 43gr / buc erau rezultate bune. Tot pestele era in bataie , nu manca nici fript cu fierul incins... cred ca in 1 -2 saptamani o sa isi revina la normal....
Sambata trecuta nu a mers pestele nici la Salcii nici la Gurbanesti .... motive ? .. doar putem da cu presupusul.. doar pestii le stiu cu adevarat...


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] și 2 vizitatori