Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde sorinhc » Joi Feb 05, 2015 7:11 pm

Salutare dependenti,

Dupa ce am vazut cele doua filmulete ale lui Catalin facute pe Arges, unul la caras si celalalt pe "carpodrom", am decis sa abordez mai serios zonele de pe Arges pt 2015. Mai prin apropierea Bucurestiului mai gasesti informatii (pe la unul/altul, magazine, piata....) dar mai departe e cam ceata asa ca va propun pt inceput sa abordam zona de varsare a Argesului in Dunare si apoi poate si alte zone :roll: .

Prima poza este o vedere generala din Google Earth a zonei Pod Clatesti - Oltenita - Varsare. Am impartit zona in doua si anume:
* poza a-II-a zona de la Pot Clatesti la Pod Arges Oltenita
* poza a-III-a de la Pod Arges Oltenita la Varsarea in Dunare pt a fi cat mai punctuali in relatari.

Daca a fost cineva de curand sa ne spuna si noua. Mizez ca la "vara" o sa popupam topicul si o sa fim la curent cu "tot ce misca" :lol: .

Merci,

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde admin » Mie Noi 18, 2015 10:35 pm

Am ajuns cateva ore, la varsarea argesului in dunare. Zona are potential, insa mizeria care curge de pe Arges mi-a cam taiat avntul. Am prins cateva babusti, din care si vreo 2-3 exemplare chiar frumoase. Tu ai ajuns acolo pana la urma?

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde sorinhc » Joi Noi 19, 2015 9:18 am

Am ajuns cateva ore, la varsarea argesului in dunare. Zona are potential, insa mizeria care curge de pe Arges mi-a cam taiat avntul. Am prins cateva babusti, din care si vreo 2-3 exemplare chiar frumoase. Tu ai ajuns acolo pana la urma?
Am trecut la un moment dat pe la inceputul verii. Fiind in trecere doar am vorbit cu cativa pescari (nu am pescuit), am vazut mizeria si m-am cam linistit. Am zis pas.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde catalin232 » Joi Noi 19, 2015 11:19 am

Anul asta a fost jale pe acolo . Nu stiu ce s-a intamplat. Din auzite si "vazute" cand treceam pe centura spre A2 , s-au apucat aia de la statia de epurare sa sape pe acolo in albia Dambovitei ... Cred ca sa faca un lac de decantare sau ceva de genul . In orice caz , tot anul a fost mizerabil Argesul pana la varsare. ...... Pacat , se faceau partide frumoase pe acolo ...

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde sorinhc » Lun Ian 04, 2016 10:58 am

Anul asta a fost jale pe acolo.
Sa speram ca in sezonul viitor nu o sa fie asa rau. Daca o sa fie tot asa nu am de gand sa pescuiesc acolo, e prea ..... Tinem legatura in acest topic.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde catalin232 » Lun Ian 04, 2016 5:30 pm

Hai ca intre timp am dat si o fuga la inmuiat lanseta ( acum vreo 3 luni cred) . Chiar la podul de acces catre Clatesti , am incercat la o mrenoaca ceva.. nu am stat foarte mult , vreo 2 ore insa zero barat. La fel de urat de pescuit foarta multa mizerie curgea pe el ... Asteptam anul viitor sa vedem poate se mai schimba treburile . Potential am vazut ca are , ar fi pacat daca am nimerit eu "anul" ala bun in care se putea pescuit.

Mai sunt ceva zone bune amonte de Clatesti la vreo 10-15km , am prins niste "zvonuri" chiar de anul asta.. ceva carasi la kg si treburi dastea "porcoase" . Verificam in sezonul urmator si dam tot pe fata :D

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Arges - Zona Clatesti - Oltenita - Varsare.

Mesajde sorinhc » Lun Ian 04, 2016 9:31 pm

Mai sunt ceva zone bune amonte de Clatesti la vreo 10-15km , am prins niste "zvonuri" chiar de anul asta.. ceva carasi la kg si treburi dastea "porcoase" . Verificam in sezonul urmator si dam tot pe fata :D
Am "prins" si eu pe fb ceva poze cu carasi "cu hainutza la purtare". Sa se mai domoleasca mizeria ca :(

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori