Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde sorinhc » Vin Mar 06, 2015 10:16 pm

Daca vrei in zona aia neaparat eu iti recomand Comoara Pescatilor, fosta Balaria 1. Am fost de cateva ori anul trecut si pentru mine a fost ok. Taxa era 100 pt 5 kg crap si caras fara limita. Carasul brichetar, dar ai recital la crap. Vezi ca au pagina pe Facebook pentru detalii.
Vad ca pagina de web nu le functioneaza din pacate, sa putem avea informatii oficiale. Am vazut pe Facebook si ceva poze cu somn. Ramane de vazut pe vara asta.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

hannibal
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 14, 2015 1:40 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde hannibal » Sâm Mar 07, 2015 1:26 pm

Aici am fost o singura data si am prins crapi frumoși dar am colegi de serviciu care locuiesc in zona si merg mereu si nu prea au avut partida fara capturi de crap . O balta ok părerea mea .

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde sorinhc » Sâm Mar 07, 2015 6:04 pm

Sa vedem cum o sa mearga anul asta :P .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

hannibal
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 14, 2015 1:40 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde hannibal » Vin Apr 17, 2015 11:26 pm

am fost pe balta pe 16.04. si in trei pescari cu lansete de crap de la ora 06 la 18 am prins numai ciortani la 1kg 1,5 kg. numai ciortan , mai mare nu am vazut probabil ca numai din astia sunt in balta. merge numai la porumb de oricare, la boilesuri nimic, am incercat poate faceam o selectie sa intre mai mari dar degeaba . daca ma iau dupa ce spune patronul avea numai monstri . somni care manaca ratele de pe balta, teni la 10-15 kg si alte bazaconii. peste se prinde dar sa prind toata ziua ciortani mai bine ma lipsesc. alti pescari de pe langa noi nu au prins nici macar din astia. nu mai zic ca lasi masina in parcare, dupa ce lasi sculele la locul de pescuit si te aduce la scule un angajat sau patronul cu masina lor.parcarea e la distanta mare daca pescuiesti in partea opusa a baltii daca uiti ceva la masina sau ai nevoie de ceva ii chemi si te duc ei cu masina ca altfel faci o jumatate de ora dus intors pe jos. o tampenie . acum vreo 2 sau 3 ani cand am mai fost nu era asa . umbra doar de la niste umbrare din lemn vechi de cand balta . balta acum e doar o afacere cum sunt majoritatea baltilor la noi.

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde Stefan George » Mar Apr 21, 2015 7:01 am

Nu majoritatea. TOATE baltile sunt o afacere. Nu se baga nimeni in asta doar de dragul pescarilor. Problema e ca unii sunt mai cu bun simt si mai gospodari (magura,solacolu etc) sau sa zicem ca ne iau banii mai cu perdea. Taxa 25 ron c&r nu prea gasesti. In schimb gasim destule cu 60-100 ron cu retinere. Cam asta ar fi marea mea problema,cu retinerea. As prefera sa nu se mai dea voie sa se retina pestele,dar sa platim o taxa mai mica. Din pacate,sunt foarte putine asemenea balti.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde sorinhc » Mar Apr 21, 2015 8:37 am

Taxa 25 ron c&r nu prea gasesti. In schimb gasim destule cu 60-100 ron cu retinere. Cam asta ar fi marea mea problema,cu retinerea. As prefera sa nu se mai dea voie sa se retina pestele,dar sa platim o taxa mai mica. Din pacate,sunt foarte putine asemenea balti.
Nu prea scoti nici curatenia baltii dupa pescar la banii astia. Mult deranj deaceea nu prea gasesti la pretul de 25 ron :lol: . Se merge pe retinere deoarece proportia de pescari care vor sa retina este mai mare decat cea C&R la pret mic. Stiti parerea mea ca nu sunt de acord cu exclusiv C&R si nici cu exclusiv "Ia totul". Moderatia e cheia.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

hannibal
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 14, 2015 1:40 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde hannibal » Mar Apr 21, 2015 9:33 pm

asta e! asta cu c@r e mai mult vrajeala! toti sunt pe furate mai degraba! am vazut destui pescari care se dadeau de ceasul motiii cu c@r si bagau pestele la sacosa mai rau ca localnicii sau scaosarii . asa ca mai bine sa nu ne ascundem si sa ne prefacem mari pescari iubitori de peste liber in natura cand de fapt nu este nimic adevarat ! si apoi daca se retine taxa pentru peste de ce nu? asta este politica baltii. patronul ia pestele cu 5 lei kg de la bulgari si l vinde la pescari cu 20 lei kg cine vrea c@r prefera sa fure peste, cine nu, plateste taxa si retine cat este voie. m am saturat de abureala asta cu c@r si de fapt cei mai multi dintre astia sunt cei mai jepcari , cei mai multi dintre ei . 99 la suta sunt c@r pe forumuri si in realitate sunt cu totul altceva . niste jeguri de oameni. macar de ar avea obrazul sa recunoasca adevarul pentru ca pana la urma pestele prins si retinut este platit la pret de supermarket sau chiar mai scump ! stiu ca da bine pe forum sa se dea mari pescari sportivi dar in realitate 1 la suta sunt chiar asa, restul niste jegosi flamanzi care iau peste din ca sa si scoata cheltuiala sa l vanda ! mai oribil mi se pare lauda asta cu c@r macar de ar recunoaste public ca sunt pentru retinere ! ma intreb cati din cei ce se dau mari pescari ar elibera un crap la 10-15 kg prins pe dunare? probabil 1,2 pescari dintr o suta! aia se numesc pescari , restul niste imputiti.

hannibal
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 14, 2015 1:40 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Balta Comoara Pescarilor - fosta Balaria - Gr

Mesajde hannibal » Mie Apr 22, 2015 6:46 am

Spun asta pentru ca am vazut cu ochii mei doi pescari cu scule de crap performante care au ascuns Peștele prins in tufisurile de lângă balta si platisera taxa de c&r. Vezi doamne ei nu rețin peste. Niște ipocriți care probabil se bat cu Pumnul in piept ca sunt adepti c&r


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori