Luica

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Luica

Mesajde sorinhc » Joi Feb 11, 2016 1:34 pm

Merci pt poze. Greu sa reziste iarba aia la fluxul mare de clienti. Trebuia pietris si rezolva problema rapid. Daca balta produce si e ok nu e o problema ca doar punem modularu si stai cu "piciorusele" pe podina. Eu unul am avut partide de pescuit (cand dadeam la crap) prin namoale si incerc sa le evit daca nu folosesc modularul sau orice cu podina.

Edit: Te aspteptam cu poze la prima partida pe care ai sa o faci acolo.
;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

bebesal
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 15, 2016 1:26 pm

Re: Luica

Mesajde bebesal » Joi Feb 18, 2016 3:35 pm

o balta frumoasa,imi plac ultimele locuri sunt mai linistite :D

ghidanac
Mesaje: 33
Membru din: Mie Feb 10, 2016 12:37 pm

Re: Luica

Mesajde ghidanac » Joi Feb 18, 2016 3:43 pm

pe canicula acolo e apa mica chiar si la 40 metrii nu sare de 1.5 metrii si e fiarta apa acolo chiar si pesti morti de la canicula am vazut ... avantaj primavara in schimb

bebesal
Mesaje: 15
Membru din: Lun Feb 15, 2016 1:26 pm

Re: Luica

Mesajde bebesal » Joi Feb 18, 2016 3:48 pm

corect !!!

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: Luica

Mesajde RazvanFeeder » Vin Feb 19, 2016 9:07 pm

Am avut cateva partide de exceptie pe Luica....in urma cu 7-8 ani. Caras frumos, intre 300g- 500g, si foarte mofturos! Primele partide l-am rupt la lanseta (8-14 kg/ partida) apoi am ajuns intr-o sambata si ioc! Noroc ca am avut o varga de 7 m si zic sa incerc la pluta. In 3 ore aveam 10 kile de peste, tot carasul era in mal.
Un coleg de serviciu arunca mai departe, cca 70- 80 m, dupa crap. I-am spus sa stea linistit ca balta nu are crap.....m-a contrazis cand a scos dupa juma de ora un ciortan de 3 kg iar pana la sfarsitul zilei unul de 5 kg! Plangeam, nu alta! :lol:
Dupa 2-3 ani am inteles ca a fost vanduta si s-a scos tot pestele, au dat si foc la stuf asa ca ne-am mutat pe Nana, in apropiere.
Acum chiar nu mai stiu nimic de balta asta, poate s-a revigorat intre timp :roll:
APS Feeder Club

ghidanac
Mesaje: 33
Membru din: Mie Feb 10, 2016 12:37 pm

Re: Luica

Mesajde ghidanac » Vin Apr 29, 2016 9:35 am

am avut 2 partide sapt trecuta, a inceput carasul (300-500 grame bucata) dar nu vrea decat la lanseta, la pluta nu vrea ... crapul inexistent deocamdata

ghidanac
Mesaje: 33
Membru din: Mie Feb 10, 2016 12:37 pm

Re: Luica

Mesajde ghidanac » Mie Mai 18, 2016 4:27 pm

ultima partida pe 14 may crapul inexistent, carasul decat la lanseta
multi pescari nu mai dau pe acolo din cate am vorbit cu ei, nu cred ca mai are balta crap
patronul zice ca e din cauza vremii intarziat

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Luica

Mesajde sorinhc » Mie Dec 21, 2016 1:37 pm

ultima partida pe 14 may
Ai mai fost de atunci ?

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori