Moara Vlasiei 1

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Moara Vlasiei 1

Mesajde sorinhc » Lun Mai 23, 2016 9:27 am

Salutare Dependenti !

O balta necunoscuta mie este Moara Vlasiei 1. Nu am calcat pe acolo asa ca arunc o intrebare la voi + ca am "vazut" activitate pe facebook si alte surse. Ei zic ca a fost preluata de altcineva si sa bagat peste. Deci daca sa bagat de curand pestele inca cauta si mananca cam orice, e o oportunitate. Cand se va stabiliza vedem ce si cum .....

Ca accesibilitate nu cred ca sunt probleme, cred ca poate fi recomandata pe conditii vitrege ??? + e destul de aproape de B (Otopeni-Balotesti-Caciulati) la aprox 40 km de mine.

Taxe si conditii:

*Taxa este de 70 lei pentru 12 ore (pescuit de zi sau noapte).
*Este permisa RETINEREA a maxim 4 kg crap si ten (SAU 1 exemplar intre 4-5 kg) SAU maxim 7kg de caras SAU 1 novac indiferent de dimensiunea acestuia.
*Este INTERZISA retinerea crapilor si tenilor mai mici de 1 kg si mai mari de 5kg!.
*Se poate practica pescuitul in sistem CATCH&RELEASE. Taxa este de 50lei pentru 12 ore.
*Partidele de pescuit/intervalele de taxare vor incepe la orele 06:00 si 18:00.
*Pescarii vor anunta administratia daca doresc sa paraseasca M.V.1 inainte de termen.
*In zilele de LUNI balta este inchisa pentru operatiuni organizatorice si curatenie.

Cam multe "SAU-uri" :shock: :o :evil:

;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori