Magura 9

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Magura 9

Mesajde sorinhc » Vin Iul 22, 2016 1:53 pm

Salutare !

O balta cu foarte multe recenzii pe alte forumuri asa ca propun sa o discutam si aici.

Pt cine nu stie: Balta Magura 9 - judetul Calarasi, Bucuresti - Magura9 distanta 43 km / Coordonate GPS: 44-07-55-33 N si 26-26-36-37 E / Telefon receptie balta: 0755.041.533 zilnic 8-17 / Program de pescuit: 6-18 / Email: contact@magura9.ro / 10% reducere pt cei care au card Magura 9 / 36 pontoane cu conditii mai mult decat decente si cateva chiar fara soare prea mult in timpul zilei :lol: .

Si un video al dependentilor:

https://www.youtube.com/watch?v=82UUjTbKqdk

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Vin Iul 22, 2016 4:24 pm

Nu mai este bun nr de rezervări de mai sus. Cel nou este 0728 325 496

Trimis de pe al meu HUAWEI P7-L10 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Vin Iul 22, 2016 9:25 pm

Ai dreptate! Sorry


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

alexandruv

Re: Magura 9

Mesajde alexandruv » Sâm Iul 23, 2016 7:08 am

Am auzit multe lucruri rele in ultima perioada despre magura 9... Se intampla lucruri nasolae sau sunt doar vorbe?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Magura 9

Mesajde Tiby Baschet » Sâm Iul 23, 2016 8:43 am

Zi-ne si noua ce ai auzit ca eu chiar vroiam sa merg cand am timp sa ma bat cu dihaniile de acolo

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde claudiue » Sâm Iul 23, 2016 2:06 pm

Du te liniștit...dihaniile sunt acolo. Încearcă ponton 21, pescuit înspre ponton 22. Sau invers... ;)

Trimis de pe al meu HUAWEI P7-L10 folosind Tapatalk

sevraj
Mesaje: 19
Membru din: Sâm Aug 01, 2015 10:03 am

Re: Magura 9

Mesajde sevraj » Sâm Iul 23, 2016 10:31 pm

am facut vreo 4-5 partide anul asta, unele chiar pe canicula... cu rezultate frumoase. inclusiv o baie ca sa scot o lanseta zburata in apa. pontonul 21 e f bun, tine unbra pana pe la 4-5 dupa amiaza.

Avatar utilizator
Tiby Baschet
Mesaje: 586
Membru din: Dum Oct 19, 2014 10:35 am
Localitate: Giurgiu
Contact:

Re: Magura 9

Mesajde Tiby Baschet » Sâm Iul 23, 2016 10:45 pm

Ok, mersi de sfaturi bajetii mei :*

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Magura 9

Mesajde sorinhc » Lun Iul 25, 2016 9:19 am

pontonul 21 e f bun, tine unbra pana pe la 4-5 dupa amiaza.
Subscriu, in special pana in august ai o MEGA UMBRA! Stai ca soarecele la siloz ! :lol: :lol: :lol:
Du te liniștit...dihaniile sunt acolo. Încearcă ponton 21, pescuit înspre ponton 22. Sau invers... ;)
Trimis de pe al meu HUAWEI P7-L10 folosind Tapatalk
Sunt !
inclusiv o baie ca sa scot o lanseta zburata in apa.
Era cat pe ce si eu sa fac una luna trecuta. Am aruncat si nu am mai avut timp sa dau drumul la frane si surpriza :lol: tocmai cand eram in drill a zburat frumos la mijlocul lacului. Mare noroc ca pestele a scapat si am reusit sa recuperez lanseta usor. Stau cu mare atentie sa nu uit sa las franele libere + declipsarea automata (mulinete MAP) = fara baie :lol: . Astept sa-i vina randul la achizitie mulinetei WYCHWOOD SOLACE 10 ACS 5000 REEL sa stau linistit :lol: .

O intrevare la voi !!! Pe extremitati nu am pescuit (1 la 5 si 31 la 36) vrea sa stiu cum si cand e mai bine pe acele locuri ? Am vazut ca iarna (dezghetat lacul) merge - Video Dependenti parca cu pescuitul la pasta. In rest habar nu am.
Am auzit multe lucruri rele in ultima perioada despre magura 9... Se intampla lucruri nasolae sau sunt doar vorbe?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Acum depinde de la ce fel de pescari ai auzit? Crapari, feederisti, bambinari ..... In general nu e o balta grea cu crapi fitzosi.

Ce-mi vine in minte acum fara sa analizez prea mult ar fi: Crapistii sunt "pasionati" sa dea cat mai departe si pestele pe M9 se prinde bine la aprox 15m de mal cu exceptii evident. Daca vezi crapistii dau in buza sarmei ghimpate de vis a vis.

Am incercat si eu ca test sa dau cat am putut de mult dar fara sa ma stresez si am nadit cu 1/2 punga de Bait-Tech Big Carp Method Mix: Krill & Tuna 2kg un produs pt prima oara incercat de mine. Stiti bine ca nu am cochetat prea mult cu produsele Bait Tech anii trecuti. Toate bune si frumoase dar fara prea mult peste. Trei trasaturi cu doi scosi pe mal (6-7Kg/bucata) si unul scapat. Nimic spectaculos. La 15 m de mal lateral stanga cu o alta lanseta am facut un vad unde am nadit numai cu prastia pelete Bait-Tech Halibut Carp Feed Pellets 4mm - 2kg unde am avut distractie la greu !!! Pe method la ambele am avut pelete Dinamite Bait - Krill 3mm si la carlig combinatii de n luate cate k :lol: :lol: . Cel mai bine a mers pe Carp Expert Silicorn cu aroma de Capsuna.
In stanga si drapata mea colegii crapari au luat f putin peste, cam 2 bucati de caciula si nici alea nu au fost sarite de 6 kg. Cam asta e povestea poate ne ajuta "batranii" lacului cu mai multe explicatii. Stiu ca sunt feederisti care au scos exemplare frumoase trecute de 10 kg! Poate scriu cateva randuri aici si ne spun parerea lor.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

alexandruv

Re: Magura 9

Mesajde alexandruv » Lun Iul 25, 2016 9:21 am

Auzisem ca s-a schimbat conducerea si ca au si plasuit balta...se pare ca sunt muuulte inventii..ma rog


Sent from my iPhone using Tapatalk


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 9 vizitatori