Lacul Sarulesti - La Salcii 2017/2018

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Lacul Sarulesti - La Salcii 2017/2018

Mesajde catalin232 » Vin Mar 03, 2017 10:24 am

Am vorbit cu Stefan si inca este gheata pe Lacul Sarulesti. Dupa spusele lui , mai dureaza inca 2 saptamani pana ce aceasta va dispare. Daca tine vremea si se va intampla mai repede, vom anunta aici.

ionut82
Mesaje: 19
Membru din: Lun Feb 08, 2016 6:56 pm

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde ionut82 » Lun Mar 13, 2017 7:02 pm

Iese cineva miercuri?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde catalin232 » Dum Mar 26, 2017 7:16 pm

Au fost baietii ieri , dar unu nu zice nimic :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Stefan George
Mesaje: 178
Membru din: Dum Noi 16, 2014 8:42 pm
Localitate: Bucuresti/Popesti Leordeni

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde Stefan George » Dum Mar 26, 2017 7:56 pm

Am vorbit cu Stefan si inca este gheata pe Lacul Sarulesti. Dupa spusele lui , mai dureaza inca 2 saptamani pana ce aceasta va dispare. Daca tine vremea si se va intampla mai repede, vom anunta aici.
Au fost baietii ieri , dar unu nu zice nimic :D
Pai ai anuntat deghetul? :mrgreen:

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde catalin232 » Dum Mar 26, 2017 7:58 pm

Am vorbit cu Stefan si inca este gheata pe Lacul Sarulesti. Dupa spusele lui , mai dureaza inca 2 saptamani pana ce aceasta va dispare. Daca tine vremea si se va intampla mai repede, vom anunta aici.
Au fost baietii ieri , dar unu nu zice nimic :D
Pai ai anuntat deghetul? :mrgreen:
Da, nu vezi mai sus ? nu e nici urma de gheata :D

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde Briceag Alin » Dum Mar 26, 2017 8:39 pm

Na seara!! Pai am plecat Sambata dimineata cu Domnul SArbu spre Sarulesti sa scoatem si noi cateva platici la poze :D Toate bune si frumoase pana am ajuns pe garla unde am asteptat cel putin juma de ora sa putem intra cu masina jos la SAlcii ca se facea un antrenament pt spinning etc. Ce sa vezi doar doua locuri libere unde se termina pista VIP si un vant si niste valuri de te stropeau pe fata.. Cei de la SAlacii au avut noroc ca vantul era exact in spate...Am zis nu stam aici ca nu rezistam atat pe vantul ala si plecam la Polcesti (cred) scz Cata pentru telefonul de dimineata dar te ai razbunat cu clatitele:)) Asa sa revenim : Am gresit ceva drumuri pe acolo intr un final ajungand si la Polcesti ,intampinati de un nene si doi catei frumosi - AAAA Balta este inchisa !!! ZBang la temelie... DEja ceasul trecuse de ora 8 cred. DAm bice la masina sa ajungem sa ocupam macar locurile alea doua cu vant si cand ajungem acolo ZBANG ocupate si alea.... Norocul vietii.. Plecam tristi cu gandul : Unde putem sa mergem in zona la pescuit ? si vad o portiune de 10 m fara pescari ,volan stanga si am si parcat. N am stat prea mult pe ganduri ,ne am bucurat ca ne lasa cu masina pentru 15 minute cand a venit paznicul si a zis MAsinile in parcare !!!! Zis si facut.. Ne am apucat repede de instalat,sondat ,mai o umectare si sitare la nada si dai bataie ,era deja destul de tarziu... Eu am gasit niste ramasite de cand am fost la concurs (sensas bremes 300 ,ice mix si pesmet bait tech ) si Mihai ceva Maros champions etc cred..,cosulete nissa amandoi ,strune de 50cm amandoi(toray 0.12/0.13) ,ace de 12/14/16 gamakatsu. Eu am pescuit cam in 20 m doar acolo aveam ceva bolovani in rest era ca in palma.. Mihai a pescuit mai aproape legandu se si el de ceva structura probabil tot niste bolovani . Nu a trecut mult si am inceput sa prindem culmea niste paltici destul de frumoase Mihai la 2 viermi morti eu la rama cu 2 viermi combinati(pana la final rama plus viermi a fost combinatia perfecta) . MAi o ratare din cauza vantului ,mai mancau pe cadere etc. Fiind a treia mea partida acolo am ramas uimit ce bataioase erau palticile dupa intepare (parca intepasem ciortanica) fata de cum au fost partidele anterioare.. Ne am chitit pe ele ca sa zic asa, una Mihai ,una eu si tot asa ,sa mai taiat vadul la amandoi ,am mai bagat vierme,rame etc..pana la final a fost ok ,ne am distrat ,vantul ne a cam cocosat dar am plecat satisfacuti zic eu :D Mihai a oprit cateva platici frumoase si restul de o galeata plina de 18 l le am donat unor baieti care nu prinsesera cine stie ce.. Deci ne am distrat ,ne a cocosat frigul si vantul ,am facut si poze am prins si peste ,am vazut si o doamna care a sarit cu amsina pe camp(nu a patit nimic dansa) dar skoda fabia se pare ca a fost proiectata nu numai pt oras...daca ai indemanarea necesara o poti folosi si off road :D ... Doamne cat am scrisss ! :o
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde Briceag Alin » Dum Mar 26, 2017 8:50 pm

Poze
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde claudiue » Dum Mar 26, 2017 9:08 pm

Bravo!
Plin la sălcii...nu s-a deschis nici Polcestiul si nici Gurbanestiul?

RM
Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Lacul Sarulesti 2017

Mesajde catalin232 » Dum Mar 26, 2017 9:13 pm

Bravo!
Plin la sălcii...nu s-a deschis nici Polcestiul si nici Gurbanestiul?

RM
Sent using Tapatalk
Deocamdata nu ... Cred ca la Gurbanesti se va da drumu mai repede decat la Polcesti . O sa incerc sa iau legatura cu Stefan sa vad poate aflam cate ceva :D

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Lacul Sarulesti - La Salcii 2017

Mesajde CISMAS » Sâm Iul 15, 2017 7:34 pm

Am fost azi la Salcii,
am vrut sa vad la o saptamana distanta cum e un pescuit pe acelasi loc, cu aceiasi lanseta, mulineta, clipsare, montura, carlig, nada si tot numai cu rama
a fost altceva, daca in concurs am prins 5 kg (11pesti), acum 12,460 kg (61 pesti ), deci cu totul altceva (insa media pestilor mult mai mica )
deci totul a fost identic, mai putin presiunea concursului pe peste ( am avut vecini la in stand distanta (dreapta 2, stanga 1 )
concluzia mea, concursul este altfel decat un pescuit de placere


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori