Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde sorinhc » Mie Mar 15, 2017 4:28 pm

Salutare,

Tot ma gandesc pe unde o sa mai merg in sezonul 2017 la un pescuit mai lung ca deobicei unde trebuie sa am si conditii.O sa participe si prietena mea care nu pot sa o tin mai mult de 24 h pe orice balta daca nu sunt conditii. Eu stau ca sarpele fara probleme :lol: :lol: :lol: chircit cu undita gata de macel :lol: :lol: :lol: . Una din alegeri pt un weekend prelungit ar fi Balta Lazar de langa Alexandria cam 100 x 2 Km fata de Bucuresti.

Am tot studiat sa vad cam ce potential ar avea si cred ca ar fi o alegere buna. Daca a fost cineva in sezonul 2016 si cu ce rezultat sa ne povesteasca aici. Se "zvoneste" ca doar la platat se prinde/prinde bine si ca feederistii nu prea fac treaba acolo. Zvonuri ...... asa ca vreu sa aflu informatii de la cei care au fost acolo.

Nu am pescuit niciodata acolo si chiar vreau sa merg in acest sezon sa fac macar o partida mai scurta daca nu ma nimeresc cu rezervarile casutelor de acolo. Din cate am citit pe net casutele de pe balta sunt cam greu de prins. Asa este? Conditiile din ce se vede/review-uri sunt ok aici nu cred ca o sa zica cineva ca "sunt conditii naspa".

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde claudiue » Mie Mar 15, 2017 4:31 pm

Eu nu am auzit de f bine...numai de plantat am auzit și eu.
Urmărește și căsuțele de ele Hermes ce se dau acum în folosita.
Iar ca și condiții maxime...solacolu;)

RM
Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde sorinhc » Mie Mar 15, 2017 5:00 pm

Eu nu am auzit de f bine...numai de plantat am auzit și eu.
In special pt TEN. Ma tenteaza rau balta asta din pricina tenului.
Urmărește și căsuțele de ele Hermes ce se dau acum în folosita.
Am vazut pe FB ca se fac. E de luat in calcul si Hermesul.
Iar ca și condiții maxime...solacolu;)
Ar fi o chestie ok dar nu in weekend.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde Mugurel Georgescu » Mie Mar 15, 2017 8:25 pm

Cu ceva mai mulți ani în urmă când pescuiam exclusiv plantat am făcut mai multe partide pe balta Lazăr. Am și ceva capturi dar nu am avut parte de over ten. Nada de bază este porumbul împuțit și bineînțeles plantatul.

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde Mugurel Georgescu » Mie Mar 15, 2017 8:29 pm

Continuare:
Am prins și ten și crap comun. În ceea ce privește prietena care te însoțește. Curățenia si igiena căsuțelor lăsa de dorit și deși am plătit o căsuța pentru 24 de ore, am dormit în cort!

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde sorinhc » Mie Mar 15, 2017 9:54 pm

Curățenia si igiena căsuțelor lăsa de dorit și deși am plătit o căsuța pentru 24 de ore, am dormit în cort!
Merci Mugurel ! Pe langa feedback-ul legat de pesti mi-ai dat cam cel mai bun feedback. Refacem lista si pana la vara mai e timp de hotarat.

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde sorinhc » Joi Mai 04, 2017 9:35 am

Ceva noutati? A fost careva ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: Balta Lazar Alexandria - Teleorman

Mesajde ShokTu » Joi Mai 04, 2017 11:14 am

Ceva noutati? A fost careva ?
De ce nu incerci o rezervare la Gruiu, am fost luni s-a luat un overten au mai fost scapati cativa, casutele arata GENIAL ( chiar daca nu am intrat)
dar curatenia pare pe primul loc ( doamana care facea curatenie a fost in casuta de langa noi cred ca de 5 - 6 ori in cateva ore cat am stat acolo)

fosta balta la da-i bataie


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori