Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
PAS
Mesaje: 180
Membru din: Dum Mar 26, 2017 8:11 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde PAS » Vin Oct 27, 2017 10:36 pm

Va salut, da, a fost o partida destul de dificila ptc batea vantul foarte tare si pe langa asta desteptul de patron ii daduse de mancare vre-o 700 kg de nu stiu ce...ii era frica, ca nu are ce manca saracul in conditiile in care in fiecare weekend este balta plina si se dau zeci de kg de nada in apa, drept dovada la cupa WLC multi nu au putut obtine numarul de pesti (10) intr-un concurs de 48 ore...inadmisibil pe o incinta privata care gazduieste destul de multe concursuri anual...in fine...un patron idiot....ii putea da de mancare pe lungimea pontoanelor...dar...na, unde nu e nici Dumnezeu nu cere..., plus saracia de novac....si platica, care intra la boilies....nu stiam cu ce sa mai punem la carlig...., dar intr-un final i-am dovedit. Fir intins!


Sent from my iPhone using Tapatalk

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Mie Noi 01, 2017 9:05 pm

Cand nu trage crapul , papa platica si carasul !

XXL ! ImagineImagine

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde sorinhc » Joi Noi 02, 2017 9:19 am

Cat a avut carasul?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Joi Noi 02, 2017 9:56 am

Carasii , ca au fost vre o patru ! Poate 1,5-2 kg , nu i am cantarit dar erau babani !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde admin » Joi Noi 02, 2017 12:15 pm

Bravo Dragoș !!! Frumos tare!!! Mi-ai facut o pofta... ImagineImagine

RM
Sent using Tapatalk
.
Pe foamea asta , nu mai facem mofturi . Imagine. Claudiu , ii tin calzi pina ajungi si tu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
din pacate inca nu am ajuns niciodata la pescuit pe moara. o singura data am ajuns pe balta sa il duc pe catalin care avea un concurs cu craparii din APS acolo ... inca mai socotesc sa vad cand pot inghesui o partida ...insa cum inghetul bate la usa...poate daca nu in ramasita lui 2017 macar in 2018...

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: RE: Re: Moara Vlasiei 2

Mesajde nacea_dragos2001 » Joi Noi 02, 2017 6:17 pm

Bravo Dragoș !!! Frumos tare!!! Mi-ai facut o pofta... ImagineImagine

RM
Sent using Tapatalk
.
Pe foamea asta , nu mai facem mofturi . Imagine. Claudiu , ii tin calzi pina ajungi si tu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
din pacate inca nu am ajuns niciodata la pescuit pe moara. o singura data am ajuns pe balta sa il duc pe catalin care avea un concurs cu craparii din APS acolo ... inca mai socotesc sa vad cand pot inghesui o partida ...insa cum inghetul bate la usa...poate daca nu in ramasita lui 2017 macar in 2018...
Claudiu , in perioada asta nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga pe MV2 . Apa s a racit , apetitul pestilor a scazut drastic si pot spune ca am intilnit pescari cu experienta care n au avut nici o trasatura in 24h . Primavara , cei care cauta senzatii tari in pescuit , pot incerca cu mari sanse de reusita .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde sorinhc » Vin Noi 03, 2017 9:28 am

Apropo de senzatii uite ce am gasit pe YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=CU7z8344Nkk

Si mare si in mal :lol: :lol: :lol: . Eu tare sunt curios ce elastic a rezistat la butoias :?: Claudiu eu un singur sfat am si anume sa mergi in timpul saptamanii pt ca in weekend stai ca in autobuz..... si eram sa uit ca trebuie sa iei o nuia calumea pt butoiasii de acolo :lol: .
Si eu as vrea ca in 2018 sa fac cateva partide dar e greu cu mersul in timpul saptamanii :cry: si deaceea prefer M9. Tentatia pestilor cu doua cifre care incep cu 2 e mare :lol: :lol: :lol: .

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde CISMAS » Vin Noi 03, 2017 5:04 pm

eu l-as intreba pe Catalin, ciortaneii aia ai lui din Spania, mici (care nu dau senzatii tari), tot asa usor ii scotea cu o undita ? fie ea echipata cu elasticul lui peste prajit :lol: mai ales faza sa ti de fir un peste de 20+ e de groaza, pestele ala cred ca era sedat (anesteziat general), pregatit pentru autopsie

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Noi 03, 2017 8:03 pm

Tipul respectiv pescuieste intotdeauna in 20-25 m . In comparatie cu alti "mari" pescari care rup betele in distanta , chiar a avut rezultate remarcabile , ceea ce dovedeste ca pestele mare nu sta intotdeauna la naiba in praznic .
Aia cu 2 cifre , nici craparii nu i vad prea des , eu personal n am intilnit !
Sorin , senzatii tari poti avea oricum , si la crap de 20 , si la guvizi , depinde ce iti doresti .

Trimis de pe al meu GT-P5100 folosind Tapatalk


rosu r.
Mesaje: 9
Membru din: Joi Apr 20, 2017 10:03 am

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde rosu r. » Joi Feb 15, 2018 10:49 am

De sambata de pe moara
Fara crap dar distractie maxima cu o gramada de prezentari


ImagineImagineImagineImagineImagine


Sent from my iPhone using Tapatalk


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori