Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

rosu r.
Mesaje: 9
Membru din: Joi Apr 20, 2017 10:03 am

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde rosu r. » Mar Feb 20, 2018 3:31 pm

Ultimele sunt de pe sarulesti , era ideea ca astept momentu cand mananca alea care trebuie si ala era exemplu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde sorinhc » Mar Feb 20, 2018 3:39 pm

Merci pt clarificari.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde catalin232 » Mar Feb 20, 2018 5:32 pm

cand o sa ajung pe MV pentru prima oara , voi avea o dilema...sa dau dupa platicile alea ? sa dau dupa crap? decisions..decisions.
EU am zis ca nu mai calc pe acolo , prea mare tiganie , dar mi-a bagat Razvan mortu`n casa ... fuck Carp ! Long Live the Bream ! :D
N-am vazut cu mult mai multa tiganie decat pe alte balti ! Ba , dimpotriva , este un loc mult mai civilizat decat altele !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Asta pana incerci sa mai aduci pe cineva la pescuit sa ii arati cum sa arunce batul in apa ... hap taxa , ba ! nu te atinge ! si locurile alea la 12m distanta intre crapari cu 4 lansete sunt o minunatie si faptul ca " inchiriezi" ponton platit separat de taxa baltii si ... faptul ca la fisc figureaza pe - si are 1 angajat si.. multe altele :D . Este o balta " superba " !

Dar asta este parerea mea .

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Mar Feb 20, 2018 5:35 pm

Imi pare rau , asta nu e tiganie , e JAPCA !


Sent from my iPhone using Tapatalk

kemahaw
Mesaje: 82
Membru din: Mie Mai 20, 2015 6:54 am

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde kemahaw » Vin Feb 23, 2018 9:16 am

Tare si faza cu parcatul masinii in asa fel sa nu fie orientata cu botul spre iesire....
,,6. Toate autovehiculele, se parcheaza obligatoriu in partea dreapta a drumului pietruit pe directia inainte de la intrarea pe lac, cu fata spre lac sau spre padure !!!''

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde catalin232 » Vin Feb 23, 2018 9:48 am

Tare si faza cu parcatul masinii in asa fel sa nu fie orientata cu botul spre iesire....
,,6. Toate autovehiculele, se parcheaza obligatoriu in partea dreapta a drumului pietruit pe directia inainte de la intrarea pe lac, cu fata spre lac sau spre padure !!!''
Hotului de hoti ii e frica :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde sorinhc » Vin Feb 23, 2018 9:50 am

Eu as pescui dar DOAR in timpul saptamanii deaceea nu cred ca voi calca pe acolo prea curand :lol: .
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Feb 23, 2018 10:07 am

Macar te lasa cu masina in dreptul standului ! Nu trebuie sa mergi prin noroi , ploaie , vant etc. pana la locul de pescuit . Dovada cea mai buna este numarul mare de pescari care vin , n-or veni ei chiar de prosti !
Hotii sunt peste tot , eu inca nu am intalnit nemti - patroni de balti !
Hai sa fim putin obiectivi si sa nu vedem doar paiul din ochiul altuia .
Cred ca sunt pareri pro si contra pentru fiecare locatie in parte .

Sorin , Catalin , poate ar trebui discutate aceste lucruri pe un topic separat ,"pareri pro si contra - locuri de pescuit " , sau probabil exista si nu l-am identificat eu .

deusex
Mesaje: 38
Membru din: Mar Mar 21, 2017 1:42 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde deusex » Vin Feb 23, 2018 10:25 am

Dragos,daca ai timp poti sa pui te rog o poza cu " medusa rig" si ce marime de carlig ai folosit.

nacea_dragos2001
Mesaje: 435
Membru din: Dum Noi 09, 2014 2:22 pm

Re: Pescuit la Crap Moara Vlasiei2 - 2017

Mesajde nacea_dragos2001 » Vin Feb 23, 2018 10:34 am

Dragos,daca ai timp poti sa pui te rog o poza cu " medusa rig" si ce marime de carlig ai folosit.
Intra pe net si gasesti o groaza de variante . Nu am nici-o montura gata , o faci pe balta pt ca nu rezista nada vie . Pui viermusi pe firul de par si ceva flotant , sa se echilibreze (spuma , viermi plastic flotanti etc.) .
Carlige in fct de locul unde pescuiesti , de marimea pestilor etc.


IMG_2692.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori