Baraj Zetea

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Baraj Zetea

Mesajde ramadri » Mar Iul 11, 2017 6:40 pm

A fost careva vreodata aici? Aveti ceva informatii?

As vrea sa bag cateva zile un pescuit la munte. Cazare, pescuit... tot tacamul.
Orice informatie e binevenita

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Baraj Zetea

Mesajde CISMAS » Mar Iul 11, 2017 7:17 pm

cauta Campionatul AJVPS de anul trecut, acolo a fost etapa a doua
daca vrei sa pescuiesti la feeder(cu feederul o sa ai frustrari, nu prea sant crapi mari, sau nu am vazut eu anul trecut intr-o saptamana cat am stat acolo)
in schimb sant platici mari, caras biban , clean, mreana ) se pescuieste mult la rapitor, mult salau, biban, pastrav
sa nu pescuiesti aproape de baraj, ci cam de la cca 100 m in amonte, cel mai bine cam din dreptul scenei si sa zicem cam 60 - 80 m spre baraj
pentru cazare sant destule pensiuni in Sub Cetate, ultimul sat inainte de baraj
de la orice magazin din sat se poate cumpara un bon pentru o zi, 25 ron, atentie daca vrei peste, la dimensiunea minima, se controleaza
se pescuieste si sub baraj la pastrav si lipan, pe Tarnava Mare, C & R, cu naluci artificiale
concediu placut!

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Baraj Zetea

Mesajde ramadri » Mar Iul 11, 2017 7:25 pm

Multumesc pentru informatii. Am citit pe pagina barajului cam ce specii de pesti sunt. Nu tin neaparat la crap, orice peste pasnic bun de prins la method. Iar de retinut nici nu-mi trece prin cap

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Baraj Zetea

Mesajde CISMAS » Mar Iul 11, 2017 7:39 pm

mai greu cu methodul, cosulet 45 - 60 gr,nada amestecata cu pamant, struna lunga peste 1-1,5 m (cat permite lanseta), fir textil
si...bine intins si des :lol:
poti sa incerci si cu method, localnicii prindeau platica mare la pufulete
https://www.youtube.com/results?search_ ... ului+zetea

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Baraj Zetea

Mesajde CISMAS » Mar Iul 11, 2017 8:28 pm


ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Baraj Zetea

Mesajde ramadri » Sâm Iul 29, 2017 3:24 pm

Gata e clara treaba. In perioada 3-7 sunt acolo. Pescuit planificat 2 zile. Trebuie sa vad ce nada sa-mi iau cu mine. Urmeaza sa-l bat la cap pe Catalin marti sau miercuri

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baraj Zetea

Mesajde sorinhc » Joi Oct 05, 2017 2:09 pm

Cum a fost @ramadri ?
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Solzescu
Mesaje: 189
Membru din: Mar Feb 21, 2017 9:02 pm

Re: Baraj Zetea

Mesajde Solzescu » Joi Oct 05, 2017 5:03 pm

A fost cu insolație. I-a dat soarele daună totală, în septembrie încă nu își revenise complet -spun gurile rele.
A plecat fără viermuși, noroc că i-a dat un pescar sufletist două cutii. Mai bine nu-i dădea...Pe lângă baraj nu găsești, trebuie să îți iei din Odorhei. Dar și la Odorhei mai ușor găsești mici decât viermuși...
A ciupit ceva la waggler (cât să nu fie gherlă) din cauză că s-a așezat pe un mal cu multă agățătură - stânga dreapta erau înotaci și oameni veniți la plajă, mai o manea, mai un damf de mici și râgâituri de bere. După ce a strâns sculele, localnicii au botezat locul cu pricina "La spaima feederului". Dacă ar fi pescuit vizavi, un pic stânga, cam în dreptul malului de sud al insulei, ar fi văzut niște plătici la kil (nu mai multe de 5-6 pe zi în perioada aia). Eu am prins câteva, dar nu personal. La mine a fost prioritar să rup în lanseu un un Garbolino G-System. Obiectivul a fost îndeplinit la al 11-lea lanseu. Când m-am întors acasă victorios, am declarat pentru posteritate: dom'le, fac aștia de la YGK un textil ex-cep-ți-o-nal. Rupe tot!

Avatar utilizator
Briceag Alin
Mesaje: 178
Membru din: Dum Mai 03, 2015 10:30 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Baraj Zetea

Mesajde Briceag Alin » Joi Oct 05, 2017 6:23 pm

"La spaima feederului".


=)) Legenda spune ca si acum are insolatie :D
www.feedershop.ro

Committed To Total Quality

ramadri
Mesaje: 228
Membru din: Vin Apr 29, 2016 6:33 pm

Re: Baraj Zetea

Mesajde ramadri » Joi Oct 05, 2017 6:37 pm

Cam asa cum zice Solzescu :)
Fiind caldura mare, tineretul local a bagat de seama ca e mai bine in apa. Si au transformat barajul in piscina a la Chaboo. Ca idee nu e bine in dreapta campingului...daca e plin de lume. In rest mancare buna, cazare placuta... si mai greu cu romana. Nu e de concediu la pescuit...parerea mea

Sent from my SM-N950F using Tapatalk




Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori