2017 Program Concursuri Organizate de APS

Competiția vârfurilor colorate

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde catalin232 » Mar Ian 03, 2017 9:13 pm

Aveti mai jos o lista cu date si concursuri ce vor fi in amul 2017 organizate de CS APS :

29-30 Aprilie Etapa Cupa de sud – Balta Camineasca ( Fips - Cips )
Organizator : Radu Ionescu

27-28 Mai Cupa Method Feeder APS – Bila2 ( Method Feeder )
Organizator: Catalin Constantinescu

- Concursul din 27-28 mai 2017 se amana pana spre toamana. Data va fi anuntat din timp .

10-11 Iunie Etapa Cupa de Sud – Sarulesti ( Fips - Cips
Organizator: Catalin Constantinescu

1-2 Iulie Cupa Bila 2 editia 1. ( Sistem Open )
Organizator APS prin Vasile Mitrea si TOTAL FISHING SRL

29-30 Iulie Concurs APS – Cochirleni ( Fips - CIPS )
Organizator: Vasile Mitrea

26-27 August Cupa Bila 2 editia a 2 a ( Sistem Open )
Organizator APS prin Vasile Mitrea si TOTAL FISHING SRL

Taxele de inscriere vor fi anuntate in timp util, cu cel putin 1 luna inaintea desfasurarii concursurilor. Acest post are titlu informativ , pentru cei ce doresc sa participe in sezonul 2017 la Concursuri dedicate stilului de pescuit la feeder, precum si pentru persoane / cluburi / asociatii care doresc organizarea altor evenimente si pot tine cont ( sau nu ) de concursurile organizate sub egida APS Bucuresti.

PS: Va rog nu postati aici intentii de participare sau liste etc... Fiecare concurs in parte va fi anuntat, se va deschide un topic individual unde se vor face inscrieri si se vor da mai multe detalii despre regulament si conditii de participare. Multumesc anticipat !

Costin Mirea
Mesaje: 243
Membru din: Vin Mai 16, 2014 12:12 pm
Localitate: Bucureşti

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde Costin Mirea » Mar Ian 03, 2017 10:56 pm

Nimic pana in aprilie? Nici un caras degerat/platica degerata?
Costin Mirea

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde catalin232 » Mar Ian 03, 2017 11:17 pm

Deocamdata pauza , vedem cum evolueaza vremea... e posibil sa fie gheata pana la inceputul lui Aprilie ...

Avatar utilizator
RazvanFeeder
Mesaje: 898
Membru din: Vin Noi 07, 2014 1:34 am
Localitate: Bucuresti

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde RazvanFeeder » Mar Ian 03, 2017 11:36 pm

Felicitari APS si stima pentru implicare in organizarea concursurilor lui Radu, Catalin si Vasile. Bine ca ati anuntat din timp sa stim si noi cum ne punem concediile! :D
Ma bucura faptul ca s-a implicat si Total Fishing, dovada ca Feeder-ul este in ascensiune pe zona de Sud.
BTW: Pacat ca e un singur concurs pe Dunare! Vasile, fa un efort si mai aduga un "Regal" la Murighiol in Septembrie. Daca e nevoie votam! ;)
APS Feeder Club

Ionescu Marian
Mesaje: 112
Membru din: Dum Noi 16, 2014 11:21 am

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde Ionescu Marian » Mar Ian 03, 2017 11:49 pm

Pai eu propun sa anulam Cochirleniul ,,,din motive de ...businesses....


sau...taxele vor fi "0"..si atunci "mea culpa"

cred ca in 2017 cedez "loc de veci" nr.14 ...dintr-un clasament ce nici nu trebuia sa existe.....din perspectiva unora ..

Va pupa baiatul !!!

Spor la afaceri !!

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde mrvily » Mie Ian 04, 2017 11:32 am

Marine facem schimb anu asta iti cedez eu locul 30 pentru locul 14. Este OK asa??? :lol: :lol: :lol: :lol:

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde mrvily » Mie Ian 04, 2017 11:35 am

Felicitari APS si stima pentru implicare in organizarea concursurilor lui Radu, Catalin si Vasile. Bine ca ati anuntat din timp sa stim si noi cum ne punem concediile! :D
Ma bucura faptul ca s-a implicat si Total Fishing, dovada ca Feeder-ul este in ascensiune pe zona de Sud.
BTW: Pacat ca e un singur concurs pe Dunare! Vasile, fa un efort si mai aduga un "Regal" la Murighiol in Septembrie. Daca e nevoie votam! ;)

Razvane in septembrie pe 15-17 este cupa regiunilor in Iasi pe Stanca-Costesti deci nu putem pune un regal la Murighiol

fishingrd
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 18, 2014 7:23 pm

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde fishingrd » Mie Ian 04, 2017 3:41 pm

Stanca Costesti,jud Botosani

mrvily
Mesaje: 615
Membru din: Joi Apr 17, 2014 2:54 pm

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde mrvily » Mie Ian 04, 2017 4:14 pm

Stanca Costesti,jud Botosani
Ok Organizat de cei din Iasi asta vroiam sa spun de fapt.
Multumesc de Corectie!!!

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: 2017 Program Concursuri Organizate de APS

Mesajde catalin232 » Mie Ian 04, 2017 6:32 pm

Am avut "neplacerea" sa constat o groaza de nemultumiri cu privire la organizarea concursurilor de catre CS APS pe sezonul 2017 . In speta , sunt concursuri menite sa ridice in slavi Bila 2 si Camineasca, fiind o oarecare conspiratie pecuniara ciudata . Ma simt nevoit intr-o oarecare masura sa explic putin decizia de a pune locatiile respective si logica lor pentru a fi in deplina cunostinta de cauza :

In primul rand "eliminam" din capul locului cele 2 concursuri organizate de Vasile avand ca sponsor Total Fishing-ul. Daca partile s-au inteles asupra locatiei si conditiilor de desfasurarea, este treaba firmei daca este de acord cu aceasta si treaba organizatorului de a alege o locatie ce ii este propice.

In ceea ce priveste pescuitul de competitie, in sensul in care se va face un clasament relevant, fac referire aici la etapele concursurilor pentru calificarea in Cupa Regiunilor. Dupa cum s-a discutat si aici, in 2017 Cupa Regiunilor se va desfasura pe Stanca Costesti, o acumulare ce are ca specii preponderente : Caras, Babusca, Oblete, Platica .

Din cauza faptului ca in apropiere nu exista locatii accesibile pentru a desfasura in conditii asemanatoare de pescuit ( acumulare ) etapele de calificare a Cupei de SUD , am incercat ca macar pe specii sa avem o reprezentativitate in aceste etape . Aici mai vin cu o completare : Acumularea de la Mihailesti si Valea Argovei ( concesionata se pare tot de cei de la Mihailesti ) nu este disponibila pentru pescuit sportiv ( interzis ) . Barajul de la Dridu este plin de agatatura, locurile de pescuit unde nu lasi montura la fiecare lansare sunt imprastiate pe suprafata mare.

Am mai luat in considerare faptul ca locatiile alese trebuiesc sa fie accesibile indiferent de starea vremii, administratorii sa ne permita organizarea evenimentelor, taxe de participare cat mai scazute, timpul din an cel mai propice pentru a avea sanse sa prindem ceva, spatierea concursurilor pentru o "relaxare" bugetara si nu in ultimul rand, s-a tinut cont de sarbatorile legale.

In consecinta, avem 2 concursuri relevante pentru cei ce doresc o competitie si clasament in felul urmator :

Balta Camineasca
- relevanta pentru Cupa Regiunilor intrucat are speciile ce pot fi gasite si pescuite pe locatia unde se va tine finala : Caras, Babusca, Oblete, Rosioara, Biban etc
- portiunea de lac aleasa este propice perioadei de desfasurare , la inceputul anului intrucat este zona de varsare a bazinului Bila 2 , pestii vor urca pe curs la depus, in consecinta avem mari sanse sa si cantarim ceva
- zona este accesibila pe orice tip de vreme
- NU a mai fost niciodata organizat un concurs pe aceasta balta ( asadar vine si cu elementul de "noutate" )

Sarulesti :
- singura locatie accesibila unde se poate prinde platica la greu, are si adancimi ce pot fi gasite pe locatia Finalei Cupei Regiunilor
- a fost pusa la inceputul verii pentru a putea campa si pentru a diminua riscul ca pestele sa fie inainte sau imediat dupa depus

Si mai sunt 2 concursuri cerute de public

Bila2 concurs Method
- acesta concurs a fost cerut de o larga majoritate dintre voi

Cochirleni :
- o locatie excelenta de socializare pe care majoritatea o cunoasteti.

Asadar si prin urmare, sper sa fi aruncat putina lumina peste "teoria" conspiratie si voi relua aici raspunsul pe care l-am dat tot pe forum cu privire la " promovare unor anumite locatii " agresiva sau neagresiva. O voi face mereu, cu orice locatie ce ofera avantaje si suport pentru a ne permite sa ne desfasuram damblaua in conditii decente ( atat de costuri cat si de amenajare si acces per general ) . Dupa cum puteti observa ( sper ) nimic nu a fost facut sub drapelul ocultului, ce organizeaza Vasile cu Totalul este treaba lor, nu ne obliga nimeni sa participam ...


Înapoi la “Concursuri de pescuit la feeder - din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori