A inebunit lumea !

Filosofie la liber. Orice discutie ce nu are ca tema pescuitul.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

A inebunit lumea !

Mesajde sorinhc » Mie Feb 21, 2018 2:42 pm

"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: A inebunit lumea !

Mesajde CISMAS » Mie Feb 21, 2018 4:37 pm

asta se pune in juvelnic, sau direct in frigider, or fi ceva pesti pe raza de 1 km :lol:

catalinAR
Mesaje: 116
Membru din: Joi Noi 06, 2014 7:59 pm

Re: A inebunit lumea !

Mesajde catalinAR » Mie Feb 21, 2018 7:16 pm

Cred ca si in timpurile noastre, Inchizitia, ar avea front de lucru :twisted: :D. Te doare mintea!

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: A inebunit lumea !

Mesajde admin » Lun Mar 19, 2018 5:30 pm

"Momeala electronica pentru atragerea pestelui de la o distanta de 900-1100m. Functioneaza atat in apa dulce cat si in apa sarata.Ideala atat pentru pescarii amatori cat si pentru cei profesionisti. Avantajul este ca nu hraneste pestele si nu elimina variabila norocului sau a talentului fiecarui pescar."



Asa avantaj sa nu hraneasca peste si sa iti elimine norocul si talentul!?! pheewew. ma speriasem ca supranadim pestele si mai si ramanem fara noroc si fara talent pe o raza de 900 -1100 m.

Unii oameni chiar nu vor sa munceasca pentru a prinde. Vor doar scurtaturi, minuni, vraji si ghetzemuri. Imi doresc pentru natia asta a nostra ziua aceea cand sa ne vina si noua -mintea cea de pe urma - sa vedem lucrurile corect si sa le judecam corect, sa ne ingrijim de pesti ca sa ii avem, sa ne ingrijim de ape ca se le putem pescui, sa ne uneasca sis a ne urneasca si constructia comuna nu doar interesul personal.. gata, ma opresc ca o dau in candidatura.

ma intorc la pagina asta de entertainment...ca altceva nu inteleg cum ar putea fi vazuta..

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: A inebunit lumea !

Mesajde admin » Lun Mar 19, 2018 5:32 pm

Bune si comentariile de acolo. din alea curate si cinstite...

Mi-am adus aminte si de asta... merge si pe la altii:

https://www.youtube.com/watch?v=bqPARIKHbN8


Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori