Respectarea regulamentului

Va puteti implica activ in crearea unei comunitati puternice prin sfaturi, recomandari, propuneri sau critici constructive

Moderator: sorinhc

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde claudiue » Mar Ian 24, 2017 11:01 pm

Mugurel, apreciez ca ai răspuns sincer!

Și mie îmi pare rău că am ratat aceea partida pe MV când ați luat peste frumos, 17 sau 18 kg parcă. Cu mult peste limita peștelui " ce ai voie sa îl prinzi la feeder " îl accepțiunea unuia...

Ca sa îți răspund cu umor, dar ca sa înțelegi despre ce e vorba...și tu ar trebui sa fi banat din cauza semnăturii tale : folosești în semnătura cuvântul Tapatalk, pe care cu insistenta prietenul tău voia sa îl baneze crezând ca este un user care își actualizează anunțurile prin update-urile de pe chat

Deci...asta e gradul de inteligenta la care vrei sa ne raportăm?



Sent using Tapatalk
Ruie Melu !!!


CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde CISMAS » Mie Ian 25, 2017 10:12 am

ma bag si eu ca Musca-n lapte, nu am nici o treaba cu subiectul, dar ce nedumerire am eu este de cand se masoara "inteligenta", cu a sti sau a nu sti ceva despre ceva, eu nu cred ca s-a nascut omul care sa le stie pe toate
nici eu habar n-am ce este "Tapatalk", deci , inseamna ca sant vai mama mea

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde admin » Mie Ian 25, 2017 10:36 am

Salut Mugurel, salut tuturor.

De-a lungul timpului pe forumul acesta am incercat sa permitem libera exprimare a tuturor utilizatorilor. Nu am mers pe sanctionare, sau pe cenzura. (Cel mult am scos linkurile catre siteurile care interzic/nu permit/scot linkurile catre noi.)

Eu pot sa inteleg ca (pentru tine) mesajul "mascat" din semnatura lui E.Claudiu e deranjant. Insa in aceeasi masura pot sa inteleg si faptul ca tizul meu isi exprima liber o opinie, nu pentru a deranja userii de aici, ci mai degraba in scopul de a-si prezenta o pozitie personala vis-avis de ceva extern acestui forum.

De aceea nu am luat niciodata in calcul sa sanctionez sau sa avertizez aceasta semnatura.

Mai mult, eu vad lucrurile astfel : e un forum, nu o biserica, e un loc in care ne intersectam si schimbam pareri despre pescuit... nu un templu al pescuitului, al limbii romane sau altceva. Forumul nici nu se doreste (din partea mea cel putin) a fi ceva anume. El este ceea ce il face fiecare dintre noi sa fie. Nu am construit o institutie, ci am lasat sa creasca (singura) aici o zona de interactiune deschisa, o pagina unde, intr-adevar, unii vor gasi pasionati de pescuit cu care se vor imprieteni, unii vor afla lucruri utile, iar alti oameni foarte posibil or sa isi mai calce si pe degete si voe avea opinii diferite. Poate iti e familiar si cazul in care unii au considerat ca e ok sa faca misto chiar si de munca noastra - dar asta spune mai mult despre ei ca oameni, decat despre ce este forumul DDF. Cred ca e normal sa fie asa.

Eu apreciez situatia semnalata aici astfel: Tu iti respecti prietenul, si ca un bun prieten, incerci sa ii aperi cumva renumele. Asta spune foarte multe despre tine ca om, si eu personal, apreciez asta. Dar dincolo de prietenie, nu vreau sa ii ingradesc lui ClaudiuE libera exprimare, mai ales ca nu vad in ceea ce face el un derapaj grav chiar daca privit dintr-un anume unghi este la limita regulamentului. Te asigur ca daca s-ar ajunge la derapaje mai grave, as incerca personal sa le stopez.

Am sa ma consult si cu Catalin si cu Sorin pe tema aceasta.

Multumesc de intelegere.

Claudiu Banu.

Db500
Mesaje: 9
Membru din: Dum Apr 05, 2015 8:43 pm

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde Db500 » Mie Ian 25, 2017 10:51 am

Bai Claudiu, ești dobitoc.Nu se face așa ceva ,tine de civilizație și de 7 ani de acasă.Nu îți place de Relu, schimba forumul.Nu veni cu golanisme pe aici.Fa un forum cu Marian ,ca vad ca apreciază comportamentul tău. Mugurel are dreptate,esti needucat si nu ai ce căuta pe aici. Si tu Marian, daca atâta te duce tartacuta, nu ai ce căuta printre oameni civilizați. Mâine poimâine o să-l încurajezi pe oligofren să ne ia gatul. Există cărți,cursuri, internet din care înveți să fi educat, civilizat, asta va recomand.Daca nu cumva va trebuie un tratament psihiatric.

Trimis de pe al meu P6_Pro folosind Tapatalk


Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde admin » Mie Ian 25, 2017 11:01 am

Felicitari, pentru postul de mai sus , ai Ban o luna. Apropos, esti primul "Ban" pe care il dau. Cuvinte precum dobitoc, needucat, oligofren - trec in viteza de limita glumelor, ironiilor si chiar daca intre oameni care se cunosc se permit uneori si mai multe , asta nu extrapoleaza la oricine permisiunea.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde catalin232 » Mie Ian 25, 2017 11:42 am

Eu vad ca v-a infierbantat iarna ....neavand subiecte aplicate pe pescuit ( sau poate stim absolut totul despre sportul asta ) cautam sa ne facem de lucru.

Ceea ce nu observa nimeni se pare este faptul ca s-au scris aici mai multe aberatii decat sunt intr-o semnatura ce tine de o atitudine personala ( indiferent cat de la limita este aceasta ) si s-a dat in persoane care nu au nicio legatura cu subiectul. Daca asta vi se pare normal si denota o gandire in avans a consecintelor unor asfel de discutii , eu unul nu o inteleg.

Sa nu mai tragem mata de coada atat :

- Semnatura ramane la latitudinea utilizatorului daca sa o schimbe ori ba
- Mugurel, ai optiunea de a ignora utilizatorul pentru a nu te mai leza vizual

Sper din tot sufletul sa nu intelegeti ca cineva a castigat sau a pierdut din asta, discutia nu trebuia sa aibe loc in primul rand.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde sorinhc » Mie Ian 25, 2017 11:47 am

De-a lungul timpului pe forumul acesta am incercat sa permitem libera exprimare a tuturor utilizatorilor. Nu am mers pe sanctionare, sau pe cenzura. (Cel mult am scos linkurile catre siteurile care interzic/nu permit/scot linkurile catre noi.)
Ceea ce pt mine a fost cel mai bun lucru, inca sunt pe aici ;) prin alte parti sincer nu mai intru decat odata sau de doua ori pe an cand mai aflu de la unii sau altii ca sa mai discutat o treaba care pare interesanta.
isi exprima liber o opinie, nu pentru a deranja userii de aici, ci mai degraba in scopul de a-si prezenta o pozitie personala vis-avis de ceva extern acestui forum.
Exprimarea libera a opiniei este cea mai importanta. PUNCT
De aceea nu am luat niciodata in calcul sa sanctionez sau sa avertizez aceasta semnatura.
Corect.
Mai mult, eu vad lucrurile astfel : e un forum, nu o biserica, e un loc in care ne intersectam si schimbam pareri despre pescuit... nu un templu al pescuitului, al limbii romane sau altceva.
Restul e si va fi "Can-Can". In cateva cuvinte esenta acestui forum - libertatea de exprimare.
Eu apreciez situatia semnalata aici astfel: Tu iti respecti prietenul, si ca un bun prieten, incerci sa ii aperi cumva renumele. Asta spune foarte multe despre tine ca om, si eu personal, apreciez asta.
Corect.
Dar dincolo de prietenie, nu vreau sa ii ingradesc lui ClaudiuE libera exprimare
Corect,

Rog utilizatorii sa se adreseze cu @caludiue sau cu @admin (ex) ca sa evitam confuziile. Eu unul nu stiu la care "Caludiu" face referire @Db500.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Vreau sa luam in discutie (ca doar e libera) si faptul ca "unii" ar trebui sa merite dreptul de aposta in anumite sectiuni ale forumului. Nu mergeti la extreme cand va zic asta, doar cateva bine alese. Nu mi se pare normal ca oricine sa poata comenta in sectiunea "Propunerile Vostre". Cred ca aceasta sectiune sa poata fi vizualizata de oricine dar doar cei care au un nr de posturi sa poata sa faca si propuneri. Un numar de posturi = macar un interes pt dezvoltarea acestui forum. Un membru din 2015 care are doar 9 postari nu mi se pare normal sa poata posta "pe bunul lui plac" intr-o sectiune menita sa dezvolte forum DDF din motivul simplu NU A AVUT INTERES PT ACEST FORUM. Eu nu vad un mebru din 2015 cu 9 postari (inclusiv ultima de aici) sa "poata" ajuta un forum cu sugestii. Cu alte lucruri CLAR DA (daca poate).

Am sa deschid un topic separat pe aceasta tema unde vreau sa explic mai pe larg propunerea mea si sa supunem discutiei acest subiect.
Va rog continuati discutia, am sa editez postarea mea si am sa trec link-ul catre noul post cu aceasta propunere.

Multumesc
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
Mugurel Georgescu
Mesaje: 177
Membru din: Joi Ian 29, 2015 1:27 pm
Localitate: București

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde Mugurel Georgescu » Mie Ian 25, 2017 11:48 am

Multumesc pentru raspunsuri.

claudiue
Mesaje: 271
Membru din: Joi Aug 21, 2014 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde claudiue » Mie Ian 25, 2017 12:16 pm

Am modificat semnătura. Nu și părerea.
Rămâne cum am stabilit.

@ Mugur - poate anul viitor ajungem împreună la o partida prin Dragoș și vei înțelege mai bine părerea mea.

@ admin - dacă cel cu nume de baza de date de mai sus m-a jignit pe mine, te rog deblochează-l. Nu ma afectează câtuși de puțin. Dacă se referea la tine...decizia îți aparține...

Sent using Tapatalk


Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Respectarea regulamentului

Mesajde admin » Mie Ian 25, 2017 1:34 pm

@ admin - dacă cel cu nume de baza de date de mai sus m-a jignit pe mine, te rog deblochează-l. Nu ma afectează câtuși de puțin. Dacă se referea la tine...decizia îți aparține...

cred ca facea referire la tine, insa este irelevant aspectul acesta.

E vorba de principiu. Satira, ironia, sarcasmul si altele asemenea sunt chestiuni usor acceptate de mine. Pana sa treaca in jignire. E drept ca e o linie greu cuantificabila limita intre cele doua. Uneori liniile nu sunt prea clare si sunt subiective. Vezi toata discutia de aici ,c a exemplu. Eu cred ca tocmai am facut clare limitele intre cele doua din punctul meu de vedere. Toleranta nu inseamna acceptare neconditionata a oricarei exprimari. In cazul de fata , mai mult, cred ca un utilizator trebuie sa isi mai si castige dreptul sa poata face glume , si asta se intampla cand ai contribuit constructiv la discutii.

Mai simplu spus: Dreptul sa te tragi de sireturi cu cineva se castiga, nu se acorda gratuit.


Înapoi la “Propunerile voastre”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori