World Feeder Championship - Gent 2015

Moderatori: sorinhc, ticairlandezu

Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde admin » Dum Iul 12, 2015 7:23 pm

Ce ar fi de spus cand vezi aceeasi echipa castigand acelasi aur, dar in alta tara..? Destul de multe , cred eu. Dar acum trebuie sa vorbeasca castigatorii si nu chibitii.
Deocamdata doua "poze", cat o mie de cuvinte..
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde CISMAS » Lun Iul 13, 2015 6:11 pm


Avatar utilizator
admin
Site Admin
Mesaje: 523
Membru din: Joi Mar 27, 2014 1:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde admin » Lun Iul 13, 2015 11:03 pm

Clasamentul individual (din 144 de participanti):
Loc - Nume
26 - Vuculescu
81 - Petrisor
108 - Benzar
110 - Bodocan
127 - Brola - 1 sg mansa
141 - Feleki Levente - 1 sg mansa.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde sorinhc » Mar Iul 14, 2015 7:16 am

Clasamentul individual (din 144 de participanti):
Loc - Nume
26 - Vuculescu
81 - Petrisor
108 - Benzar
110 - Bodocan
127 - Brola - 1 sg mansa
141 - Feleki Levente - 1 sg mansa.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde catalin232 » Mar Iul 14, 2015 6:51 pm

Vad ca nenea Tica are timp sa scrie pe toate subiectele mai putin pe asta .. care este ce cel mai interesant. Doar a fost acolo si a ajuta Echipa Nationala. Hai nenea Tica ... varsa tot ... lumineaza-ne ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

AlinTeodor
Mesaje: 181
Membru din: Dum Noi 23, 2014 6:41 pm

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde AlinTeodor » Mie Iul 15, 2015 10:21 am

Cele doua modele de cosulet folosite pe canal. Fratii Note ni le-au aratat la Madunice (inclusiv lui Lucian Fiat, dar nu stiu daca Luci a fost in echipa Romaniei).
In fotografie sunt modelele folosite de echipa Serbiei.
Cel din stanga a fost inventat de echipa Belgiei acum cativa ani. Cel din dreapta este folosit de echipa Angliei, Ungariei etc. Fundul canalului Gent este pietros, iar aceste modele de cosulet (cu aripi) nu le lasa sa alunece printre pietre.

Daca reusesc, pun si modelele pentru Madunice folosite de slovaci si de Dome Gabor.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde ticairlandezu » Mie Iul 15, 2015 11:16 am

Vad ca nenea Tica are timp sa scrie pe toate subiectele mai putin pe asta .. care este ce cel mai interesant. Doar a fost acolo si a ajuta Echipa Nationala. Hai nenea Tica ... varsa tot ... lumineaza-ne ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Din respect pentru noii amici pe care m-i i-am facut pe acest forum ;) prefer sa raspund deacamdata doar la intrebari concrete ;) este si asta o forma de respect pana la urma .
Oricum tu stii ca ai acces nelimitat la "mine" asa ca ce te opreste sa pui mana pe telefon :twisted:
@ Alin Teodorescu, Salut Alin sa stii ca personal nu am vazut pe nimeni folosind aceste cosulete puse de tine in poza de mai sus.Dar asta nu inseamna ca nu putea fii cineva care sa le fi folosit. 70% din ce am vazut eu au fost cosuletele Nisa 44g , 20% cosulete rotunde cu plumbul pe capat(circular), 10% alte cosulete printre care si bulett-uri.

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde catalin232 » Mie Iul 15, 2015 11:58 am

Lucian Fiat a fost la Mondiale dar din pacate nu a fost bagat in echipa....spun din pacate pentru ca am incredere ca putea ( era posibil dar nu sigur) sa se descurce mai bine decat cel putin 2 concurenti. Spun asta doar in baza a ceea ce s-a intamplat acolo , felul pistei, adancimea, rabdarea pe trasatura etc.

Imi pare sincer rau ca nu i s-a dat ocazia sa intre , macar in a 2-a zi cand era clar ca nu mai este nimic de pierdut si in prima mansa am avut si vreo 2 lampa in echipa. Din cate stiu nu se pot opera 2 schimbari in echipa , doar 1 singura, si asta poate fi un criteriu pentru care nu a reusit sa prinda echipa ... oricum , pacat.

@Tica

Lasa "respectul" pentru membrii forumul , nu il baga la inaintare ca nu ti-a cerut nimeni sa faci Can Can :D . Nu scapi asa usor.

Eu voiam niste informatii "tehnice" cine si de ce a prins , care a fost sparla acolo , ca e clar ca si pe o pista fara peste , unii au prins un fir de care s-au agatat si au ramas sus ... nu pot crede ca Anglia a raman Campioana Mondiala din pur bulan. Asta cer ca si informatii , parerea ta de observator de la fata locului . Ce vorbim in privat este una , dar este bine ca toti cei care citesc sa ramana cu ceva din experienta avuta de Echipa acolo , fie ea buna sau proasta.

ticairlandezu
Mesaje: 378
Membru din: Vin Feb 06, 2015 4:41 pm

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde ticairlandezu » Mie Iul 15, 2015 12:59 pm

Asta scriam pe un alt forum!!!Realitatea este ca "specia" :twisted: asta intitulata Petrisor...e din alt film.

Subiectul mesajului: Re: Campionatul mondial de feeder 2015 OLANDA
MesajScris: 12 Ian 2015, 14:33

Am citit si eu articolul asta mai demult si te impresioneaza profesionalismul lor, practic cum poti sa-i bati cand ei deja au atata experienta pe pista si probabil ca o sa mai acumuleze in primavara asta ;)
In schimb la noi te "uimeste" Petrisor din toate pozitiile :lol: ...in calitatea sa de selectioner anunta o echipa de 7 oameni(cred ca intram in istoria mondiala,da ce zic eu mondiala...in tot universu :lol: ) in conditiile in care se stie din start ca in boxa de antrenament nu intra decat 6 si de concurat sunt doar 5/zi. Stiu ca Petrisor e o fire sentimentala :oops: ....dar cum poti da "sperante" la 7 oameni :shock: ...cand de fapt tu nu te poti baza decat pe 6. E clar ca unul va pica ...cine oare :?: ...eu as miza pe EL, dupa rezultatul de anul trecut :twisted: :twisted: :lol: :lol: :mrgreen:

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: World Feeder Championship - Gent 2015

Mesajde sorinhc » Mie Iul 15, 2015 2:21 pm

Salutare !

Intrebare concreta: Pe ce nada/combinatii de nade a mers echipa noastra ? Momeli folosite ?

Merci !

;)
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(


Înapoi la “Concursuri de pescuit internationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori