Floarea Popestiului

Info despre balti , tarife, locuri de pescuit, rezultate. Harti si alte informatii relevante.

Moderator: sorinhc

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sirbu mihai » Dum Mar 29, 2015 6:42 pm

Misule, ne-ai dat in primire sa ne injure lumea :lol: :lol: :lol:
CS APS

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Floarea Popestiului

Mesajde mihai_ace » Dum Mar 29, 2015 7:39 pm

Asa va trebuie,hai cu descrierea k am inteles ca a fost fips cips

Avatar utilizator
sirbu mihai
Mesaje: 456
Membru din: Joi Apr 17, 2014 9:39 pm
Localitate: Bucuresti-Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sirbu mihai » Dum Mar 29, 2015 8:09 pm

Asa va trebuie,hai cu descrierea k am inteles ca a fost fips cipsImagine
Mișule, eu nu prea pescuiesc cu method decât cand este necesar.
Hai sa fac o scurta descriere. Am început pescuitul la o distanța de aproximativ 30-35 m, forfac de 50-60 cm lungime, 0.12mm, cârlig de 16. Ca nada am folosit Special G, iar pe cârlig am mers pe 2-3 viermi.
Prima trăsătura am avut-o la circa 7-8 min după prima lansare. Probabil un ciortan mai nervos. A "reușit" sa-mi rupă linia, probabil am avut firul ciupit si nu am observat. Cam asta a fost cu crapul in prima parte a zilei, au urmat ceva carași destul de frumoși, recunosc ca nu ma așteptam.
Văzând ca nu am trăsături de crap si ca acesta sarea in apropierea malurilor, am lansat in paralel cu malul. N-au trecut mai mult de 5 min si am prins primul crap. Intr-un interval de maxim 20 min am scos vreo 4-5 bucăți. CrIsti a procedat la fel, a pescuit in paralel cu mine si a început sa aibă prezentări. La fel, a scos si el vreo 5. Din păcate a trebuit sa plecam însă am reușit sa ne distram puțin. :D
CS APS

Avatar utilizator
mihai_ace
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Noi 08, 2014 9:56 am

Re: Floarea Popestiului

Mesajde mihai_ace » Mie Aug 12, 2015 10:37 pm

10.08.2015 am facut o iesire pe balta .Abordare pe method elasticate preston 30 g cu carlige barbles preston.Nada 1/2 special G bait tech pelete+1/2 method mix halibut bait-tech,la carlig pelete krill 8 mm .Mai mare de 3,5 kg nu am reusit.
[img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/12 ... bb0c16.jpg[/img][img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/12 ... 025df6.jpg[/img][img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/12 ... d37ac9.jpg[/img][img]//images.tapatalk-cdn.com/15/08/12 ... 232504.jpg[/img]
https://youtu.be/WbKmVOIiJ2g

Trimis de pe al meu SM-T111 folosind Tapatalk

ShokTu
Mesaje: 68
Membru din: Joi Aug 20, 2015 6:38 am
Localitate: Berceni - Ilfov

Re: Floarea Popestiului

Mesajde ShokTu » Vin Aug 21, 2015 12:20 am

Salutare
Miercuri am fost si eu la o partida scurta pe floare de la 11 si ceva ( am ajuns pe la 10.30 pe balta ) pana la ora 3.30
8 ciortani, cel mai mare 6.5 kg cantarit , 3 bucati la 2 - 3 kg si iar restul pe la 1 kg bucata,
am scapat 5 ( mi-am pierdut borseta cu carlige pentru crap si am gasit 2 carlige aruncate prin trusa care nu prea mai intepau ele saracele si nu mai aveau nici contra :) )

Tot ce am prins a fost langa mal pana in ora 13.30 cand niste "animale" ca nu le pot spune pescari s-au mutat la 3-5 metri de locul unde pescuiam eu ( dadeam la circa 1 - 2 metri de mal )
am pescuit in mare parte cu pelete de halibut de 6 pe firul de par iar pe method am avut micropelete "stropite" cu nada de la Catalin, in momentul in care am schimbat nada de la Catalin cu Special G bait tech + micro pelete s-au taiat trasaturile acel moment a coincis si cu venirea "pescarilor" asa ca nu stiu pe ce sa dau vina mai mult pe nada sau pe acele "primate" care in momentul in care au vazut ca prind peste foarte des s-au hotarat sa pescuiasca si ei tot acolo......

Fire in Dril ! ! !

Avatar utilizator
sorinhc
Mesaje: 1802
Membru din: Vin Ian 16, 2015 8:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sorinhc » Vin Aug 21, 2015 7:33 am

"primate" care in momentul in care au vazut ca prind peste foarte des s-au hotarat sa pescuiasca si ei tot acolo.....
Clasic Romanesc !
"Nu te certa niciodată cu oamenii proşti. Te vor trage în jos la nivelul lor şi te vor bate prin experienţă." - Mark Twain

M-au dat banii afara din casa asa ca am plecat la pescuit !!!! :) :) :) Ce bine era :(

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde catalin232 » Mar Apr 05, 2016 6:22 am

Iar au bagat Carpio Discus in balta ? :) . Nu stiu de unde ii gaseste pe astia de sunt mai mult lati decat lungi :)

Ps: frumoase poze :)

CISMAS
Mesaje: 630
Membru din: Dum Dec 21, 2014 7:54 am

Re: Floarea Popestiului

Mesajde CISMAS » Mar Apr 05, 2016 8:53 am

Pescuit azi pe 4 pe Floare la un singur feeder de la ora 9 dim la 4 dupa masa.
Fir trabuco match sinking 0.20 , method drennan 35 gr , gamakatsu 12,14 fir de par, mini boiles baitech galben si 2 boabe uscate de porumb, micropelete krill baitech 2 mm si nada feeder benzar capsuni. Am pescuit la cabanuta nr.3 este prima data cand ma duc pe lac.
Capturi 5 crapi ,doi la 3 kg unul la 4,5 si unul la 2,5. Unul scapat.Caras nu a intrat deloc. Craparii au somat toata ziua.Ma declar multumit pentru prima partida pr floare nestiind locuri mai productive etc.Am gasit si cateva agatatuti si circa 30 de crapi morti pe apa chiar si la 6..7 kg bucati.Taxa 60 lei C&R
?!?

Avatar utilizator
catalin232
Mesaje: 2062
Membru din: Joi Mar 27, 2014 2:05 pm
Localitate: Bucuresti - Berceni

Re: Floarea Popestiului

Mesajde catalin232 » Mar Apr 05, 2016 10:09 pm

Pai se pune pe lat ca tigaia :D innoata precum Calcan-ul :) :) :)

sebastiandoru
Mesaje: 131
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 9:45 pm

Re: Floarea Popestiului

Mesajde sebastiandoru » Mar Dec 05, 2017 11:38 am

Salutare!

am fost joi pe Floare. am pescuit cu nada special G de la Bait Tech combinata cu Pro Natural tot de la ei. Am folosit diverse pop-up-uri de la Feederx si Bait-tech. Carlige marimea 10 Guru QM1
am pescuit la foisorul 1 lansand aproape de pontonul din stanga. am incercat apoi si mai in dreapta si mai aproape si mai departe .....2 trasaturi toata ziua. putin pescari pe balta si nici ei nu au avut o zi prea reusita. cred ca cel mai bine a mers la foisorul 5 sau 6. a prins cineva 3 carasi si un ciortan
vremea capricioasa, putina ploaie, frig.

Fire Intinse!


Înapoi la “Unde am pescuit”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator